800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyProdloužený víkend na ostrově ohně a ledu

Keflavík | Reykjavík | Krisuvík | Kleifarvatn | Modrá Laguna | Dyrholaey | Skógafoss | Eyjafjallajökull | Vík | Gulfoss | Geysir | Laugarvatn | Pingvellir | Almannagjá | Borgarfjördur | Hraunfossar | Barnafoss

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1. den:  Odlet z Prahy, přílet na letiště do Keflavíku, před letištěm nás  bude očekávat autokar, který nás bude doprovázet po trase zájezdu a do místa ubytování. Nejprve se vydáme na prohlídku poloostrova Reykjanes, západně od Reykjavíku. V roce 1975 byla tato oblast vyhlášena národní rezervací lávových formací. Projedeme až na nejvzdálenější část poloostrova, krajinou lávových polí,  do geotermální  zóny  Krisuvík.  Uděláme si krátkou procházku mezi bahenními sopkami - mofetami a solfatary a pokračujeme k vyhlídce na jezero Kleifarvatn. Z nedalekého rybářského městečka můžeme sledovat kolonie  mořských ptáků, především terejů bílých, kteří na nedalekém ostrůvku v moři tvoří největší kolonii v severním Atlantiku. Zastávka u geotermálního jezera Modrá Laguna s mléčně bílou barvou, jehož termální voda je nasycena solemi a silicemi, které vytvářejí jedinečnou kombinaci pro relaxaci a odpočinek -  možnost koupání (vstupné cca 30,- EUR není v ceně zájezdu, platí se na místě).  Odjezd do místa ubytování a nocleh.
2. den: Po snídani zamíříme dále na jih ostrova  až k výběžku  Dyrholaey. Na útesech, vysoko nad pláží jsou k vidění ptačí kolonie mořských ptáků především ale papuchalků, kteří jsou symbolem tohoto ostrova. Zastavíme se v nejjižnějším městečku ostrova ve Víku, v jehož blízkosti se nacházejí černé čedičové pláže, které jsou považovány za jedny z nejkrásnějších a nejzajímavějších nejen na Islandu. Navštívíme zde proslulou černou pláž Reynisfjara s romantickými útesy.  Pokud čas dovolí zastávka u splazu černého ledovce Sólheimajokull. Nemůžeme opominout návštěvu u dalších  zajímavostí tohoto kraje: překrásného vodopádu Seljalandsfoss s možností vstoupit za jeho vodní stěnu, malé vesničky Skógar na úpatí ledovce Eyjafjallajökull stékajícího z proslulé sopky, jejíž erupce v roce 2010 přerušila leteckou dopravu v Evropě, a monumentálních vodopádů  Skógafoss. Vody tohoto vodopádu na řece Skóga,  spadají z bývalých pobřežních útesů (nyní jsou cca5 km od moře) z výšky  asi60 m v šířce přes25 m. Za dobrého počasí vytváří vodní tříšť kolem vodopádu krásnou duhu a proto je této vodopád  považován za jeden z nejkrásnějších. Ubytování a nocleh v oblasti.
3. den: Po snídani se vydáme za jednou z  výjimečných pozoruhodností ostrova, které nemůže opominout žádný návštěvník – tak zvaný „Zlatý trojúhelník“. Nejprve navštívíme  "Zlatý vodopád" (Gullfoss), jehož vody z ledovcové řeky Hvítá spadají ve dvou impozantních stupních do hlubokého kaňonu.  Po fotografické zastávce budeme pokračovat  do geotermální oblasti se známými gejzíry Strokkur a  Geysirem,  který dal jméno všem tryskajícím pramenům na celém světě, uděláme si  vycházku mezi četnými horkými jezírky, malými bahenními sopkami, bublajícími  sirnými prameny a  při troše štěstí se nám podaří vyfotografovat  "bublinu" gejzíru před jeho vlastní erupcí.  Poté přes Laugarvatn přejedeme do historického centra ostrova, národního parku Pingvellir na březích jezera Pingvallavatn, kde byl v roce 930 založen první demokratický parlament světa. Projdeme se tektonickou puklinou  Almannagjá,  mezi dvěma světadíly Amerikou a Evropou. Poté se vydáme do hlavního města Reykjavík, kde nás čeká krátká  prohlídka města (kostel Hallgrímskirkja, vyhlídková budova Perla, radnice, plastika vikingské lodi, místo setkání Gorbačova s Reaganem ve vile Höfdi, sochy slavných Vikingů). Příjezd do místa ubytování, večeře a nocleh.
4. den: Snídaně, individuální volno s možností individuální prohlídky Reykjavíku a nákupů. Fakultativně možnost účasti na celodenním výletu do oblasti Borgarfjordur s návštěvou geotermálních pramenů  a vodopádů Hraunfossar a Barnafoss. Na místě je možno si zakoupit některý z místních výletů, z nichž lze doporučit např. tříhodinový lodní výlet kolem pobřeží s pozorováním velryb (cena cca 55,- EUR) nebo výlet na farmu s chovem islandských koní spojený s projížďkou na těchto koních (cena cca 55,- EUR).  Ubytování a nocleh.
5.den: Snídaně, dopoledne individuální volno, návrat do ČR.

×