800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySedm divů Islandu - 5x nocleh

  • Aktivní gejzíry, nádherné vodopády
  • 6denní zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlezd z Berlína (termín 4.7.-10.7.), Vídně (termíny 15.6.-21.6., 27.7.-2.8.) nebo z Prahy (termín 10.8.-16.8.). Svoz na letiště je zajištěn (při odletu z Berlína svoz z Prahy, při odletu z Vídně svoz z Brna). Po příletu do Keflavíku transfer do hotelu. Nocleh.

2. den

Snídaně. Výlet na vulkanické Vestmannské ostrovy (lodní jízdenka je zahrnuta v ceně zájezdu). Nocleh.

3. den

Snídaně. Dnes se vydáme do islandského vnitrozemí, do turisticky atraktivní geotermální oblasti Landmannalaugar. Jedná se o pohádkově barevnou oblast uprostřed divokých hor. Díky svěží barevnosti se Landmannalaugaru přezdívá „duhové hory“. Z turistického střediska, které leží v srdci oblasti na pokraji lávového pole, se návštěvníkům nabízí pestrá paleta pěších výletů různé obtížnosti. Místním unikátem, který každoročně přitahuje nejen zahraniční turisty, ale i samotné Islanďany, je možnost koupele a dobití energie po náročných i lehčích túrách v přírodní laguně s termální vodou, která vzniká soutokem horké a chladnější říčky. Nocleh.

4. den

Snídaně. Dnes nás čeká vrchol našeho islandského putování, tzv. zlatý trojúhelník. Nejdříve navštívíme sídlo biskupství v osadě Skálholt a pak již pojedeme do oblasti Geysiru s aktivním gejzírem Strokkur, který každých pět minut vyvrhuje vřelou vodu až do výše 20 metrů. Uvidíme i impozantní vodopád Gullfoss na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32 metrů. Odpoledne se zastavíme v národním parku Tingvellir. V této oblasti se rozestupuje evropská a americká litosférická deska a byl zde v 10. století založen nejstarší parlament světa – Al?ing. Kolem geotermální elektrárny Nesjavellir se vrátíme na místo ubytování. Nocleh.

5. den

Snídaně. Cestou po jižním pobřeží zahlédneme v dáli zasněžený vrcholek sopky Hekla a uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece Skógá poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu Skógafoss. Na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey budeme obdivovat skalní bránu a u městečka Vík vstoupíme na černou sopečnou pláž s čedičovou jeskyní. Na zpáteční cestě se zastavíme u splazu ledovce Sólheimajökull a pod světoznámou sopkou Eyjafjallajökull se projdeme u vodopádu Seljalandsfoss, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme další vodopád Gljúfrafoss. Nocleh.

6. den

Snídaně. Dopoledne budeme mít možnost se zúčastnit plavby za pozorováním velryb. Odpoledne je na programu prohlídka hlavního města Islandu Reykjavíku. Uvidíme radnici, parlament, moderní kostel Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. Dovolená na Islandu skončí večerním koupáním v unikátních termálních lázních Modrá laguna. Odlet zpět dle termínů.

7. den

Ráno přílet a transfer do ČR.

×