800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySedm divů Islandu turist

Během čtyřdenního pobytu na vlastní oči spatříte všechny zázraky přírody této jedinečné země. Stanete u početných nespoutaných vodopádů na divokých řekách, budete obdivovat monumentální ledovcové splazy ledovce Mýrdalsjökull, respekt ve Vás vzbudí gejzír Strokkur pravidelně vystřikující vroucí vodu až do výše 20 m, zastavíte se u krásných vodopádů Seljalandsfoss a Skógafoss, vykoupete se v teplé říčce obklopeni pastelovými barvami duhových hor, projdete se národním parkem ?ingvellir, kde byl založen nejstarší parlament světa a prohlédnete si hlavní město Islandu Reykjavík.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Pro milovníky Islandu, pěší turistiky nebo obojího jsme připravili nový zájezd, během něhož se podíváte na atraktivní místa islandského pobřeží, tajemného vnitrozemí a dvou poloostrovů, a dokonce poplujete na ostrov Heimaey, který je mimo jiné známý početnými ptačími koloniemi. Netradiční bude určitě návštěva hornatého poloostrova Snæfellsnes s majestátní sopkou Snæfell a oblíbeného výletního místa Islanďanů – zelené oázy Þórsmörk nacházející se mezi mohutnými ledovci. Pro vaše pohodlí budete dvakrát dvě noci ubytováni na jednom místě a na všech hostelech budou na pokojích k dispozici lůžkoviny. Náročnost turistiky není velká, přesto je počet hodin strávených chůzí v sopečné krajině daleko vyšší než u našeho nejprodávanějšího zájezdu Sedm divů Islandu.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Německa (svoz na letiště z ČR je zajištěn). Dovolená na Islandu začne příletem na letiště Keflavík, kde přistaneme v nočních hodinách. Transfer na nocleh.

2. den: Dopoledne absolvujeme túru na sopečném poloostrově Reykjanes a odpoledne se přesuneme do blízkosti fjordu Borgarfjörður, kde spatříme vodopády v lávě Hraunfossar a Barnafoss. 2 noci.

3. den: Turistika na protáhlém hornatém poloostrově Snæfellsnes. Uvidíme zde mimo jiné lávové útvary v moři u Arnarstapi a rozbrázděnou postvulkanickou krajinu, které vévodí „Verneova“ sopka Snæfell (1 446 m n. m.). Návrat na nocleh.

4. den: Dopoledne vystoupíme na vyhlídku na majestátní hoře Esja, která vévodí nejbližšímu okolí Reykjavíku. Poté se přesuneme do národního parku Þingvellir. V této oblasti se rozestupuje evropská a americká litosférická deska a byl zde v 10. století založen nejstarší parlament světa – Alþing. Navečer se zastavíme u aktivního gejzíru Strokkur a jednoho z nejkrásnějších islandských vodopádů Gullfoss.

5. den: Výlet lodí (jízdenka v ceně zájezdu) na ostrov Heimaey v soustroví Vestmannaeyjar, kde můžeme vystoupit na aktivní sopku Eldfell, která naposledy explodovala v roce 1973. Ostrov je též známý početnými ptačími koloniemi. Navečer se vrátíme na pevninu.

6. den: Výlet do pohádky – v zelené oáze Þórsmörk (v překl. Thórův les), rozkládající se mezi ledovci Eyjafjallajökull a Mýrdalsjökull, se projdeme malebným březovým hájem a vystoupáme na horu Valahnúkur s úžasnými výhledy na ledovce. Doprava do/z Þórsmörku islandským terénním busem je za poplatek. Pozn.: Ostatní zájemci (nebo v případě nemožnosti cesty do Þórsmörku) mohou uskutečnit několikahodinovou vycházku nad vodopádem Skógafoss, podél řeky Skógá s mnoha dalšími atraktivními vodopády (bez průvodce, ten cestuje se skupinou klientů do Þórsmörku). Navečer odvoz na letiště. Odlet do Německa kolem půlnoci.

7. den: Ráno přílet do Německa a transfer do ČR.

Turistická náročnost

Náročnost tohoto zájezdu je označena červenou botičkou. To znamená střídání programu poznávání, lehkých (modrých) vycházeka delších, případně celodenních túr v horském (nerovném) terénu. Doporučujeme pevné kotníkové boty s voděvzdornou membránou. Trasy jsou většinou vedeny stejnou cestou tam i zpět, nemusíte tedy nutně ujít celou trasu. Předpokládáme však zvyklost na pohyb. Výjimečně (zvl. na Islandu) mohou túry dosáhnoutaž k náročnosti černé botičky.

Příplatky

- 2lůžkový pokoj (počet těchto pokojů je omezen): 2 400 Kč
- 5x snídaně: 1 500 Kč

Minimální počet účastníků

20

×