800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelký okruh kolem celého Islandu

Chcete poznat tuto magickou zemi podrobně a v klidu ? Tak vám je určena tato nabídka. Island je natolik specifický, že při jeho podrobném objezdu budete mít pocit, že cestujete několika zeměmi naráz, občas jako na jiné planetě. Možná i proto si toto místo vybrali v 60.letech američtí kosmonauti a připravovali se tady na přistání na Měsíci. Součástí vašeho pohodlí je, že si sami budete řídit během pobytu auto a dopředu budete mít připravenou trasu a rezervované ubytování.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

REYKJAVÍK
- po příletu na Island transfer autobusem na hotel. Ubytování, informační setkání ohledně vaší cesty, předání všech potřebných dokumentů. Následně volno v Reykjavíku, možnost prohlídky nejsevernější metropole na světě – katedrála, radnice, parlament, Perlan, národní muzeum, nákupní ulice Laugavegur. Nocleh v centru města.

2. den

SNAEFELLSNES
- vyzvednutí auta a odjezd na poloostrov Snaefellsnes. Možnost prohlídky jeskyně Sönghellir, zátoky Hellnar. Přejezd k ledovci Snaefellsjökull, kdy během cesty můžete navštívit malebné jeskyně poloostrova.

3. den

ZÁPADNÍ FJORDY
- den začnete přejezdem trajektem přes zátoku Breidafjördur. Po vylodění v Brjánslaekur pokračování k dech beroucímu útesu Látrabjarg, který se táhne po délce 14 km a je vysoký 444 m. Možnost pokračování do oblasti pláže s červeným pískem Raudisandur.

4. den

VODOPÁDY
- přejezd kolem minivesniček Patreksfjördur, Tálknafjördur a Bíldudalur. Pokračování do fjordu Arnarfjördur, kde se nachází překrásný vodopád Dynjandi. Výšlap k vrcholu. Přejezd do Hrafnseyri, kde se narodil slavný místní hrdina Jón Sigurdsson. Prohlídka Skrúduru, nejstarší botanické zahrady na Islandu. Den zakončíte přejezdem do Ísafjörduru, městečka u fjordu, kde přenocujete.

5. den

STRANDÍR a OBLAST HÓLMAVÍK
- dnešní den strávíte v odlehlých a málo navštěvovaných částech Islandu. Dopoledne si můžete udělat projížďku lodí z Ísafjörduru do oblasti útesu Hornbjarg. Po návratu přejezd do vesnice Hólmavík, kde se po ubytování můžete vydat do oblasti Strandíru, kde končí silnice.

6. den

AKUREYRI
- jízda kolem úrodných polí, farem do největšího města na severu, Akureyri. Cestou můžete zastavit v Skagafjörduru a vyzkoušet si jízdu na islandském koni nebo si vyzkoušet rafting na ledovcové řece (obtížnost III/IV). V Akureyri možnost návštěvy geotermálního parku, botanické zahrady, majestátního kostela.

7. den

MÝVATN
- cesta kolem vodopádu Godafoss k světově proslulému jezeru Mývatn. V jeho okolí se nachází mnoho atrakcí, jako jsou lávové útvary v Dimmuborginu, vulkán Krafla, pseudokrátery Skútustadir. Večer doporučujeme navštívit jezerní přírodní lázně.

8. den

DIAMANTOVÝ OKRUH a EGILSSTADIR
- zastavení v Húsavíku, kde je velká šance pozorování velryb. Pokračování do kaňonu Ásbyrgi s mohutným skalním útvarem, kde se dle legendy nachází otisk podkovy bájného Odinova koně. Přejezd k Dettifossu, největšímu evropskému vodopádu. Dál cesta povede po silnici č. 1 a bude ukončena v oblasti Egilsstadiru, kde se nacházejí černá vulkanická pole a hluboká údolí.

9. den

VÝCHODNI FJORDY
- přejezd východním pobřežím, kde jsou krásné rybářské vesničky. Při troše štěstí uvidíte soby. U vesnice Djúpivogur můžete vyjet na krátkou plavbu na ostrov Papey, který jsou hnízda více než 60 000 papuchálků. Dojezd do města Höfn, kterému se přezdívá hlavní město humrů. Během večera doporučujeme navštívit některou z místních restaurací a ochutnat něco z humřích specialit.

10. den

JÖKULSÁRLÓN a SKAFTAFELL
- dopoledne přejezd k nejznámějšímu ledovcovému jezeru Jökulsárlón, kde můžete absolvovat projížďku mezi krami. Přejezd úrodnou oblastí Skaftafell do oblasti vulkanické pouště Skeidarársandur. Zde můžete absolvovat procházku k vodopádu Svartifoss, kterému se přezdívá černý díky okolním skalním útvarům z tmavého čediče.

11. den

JIŽNÍ POBŘEŽÍ
- průjezd jižní částí ostrova, zastavení v překrásném kaňonu Fjadárgljúfur, pokračování do oblasti lávových polí Eldhraun, do vesnice Vík s pláží s černým vulkanickým pískem. Přejezd do přírodní a ptačí rezervace Dyrhólaey a do Skógaru s 60 metrovým vodopádem a muzeem lidových tradic. Dojezd kolem vodopádu Seljalandsfoss s prohlídkovou cestou, která vede za ním. Ubytování v oblasti Hvolsvollur.

12. den

ZLATÝ ISLANDSKÝ TROJÚHELNIK
- přejezd kolem vesnice Selfoss, zastavení u kráteru Kerid, vyplněném průzračnou vodou. Prohlídka katolického kostelíku v Skálholtu a pokračování k světově proslulému vodopádu Gullfoss. V místní kavárně můžete ochutnat vyhlášenou kuchyni, například tradiční masovou polévku. Pokračování do oblasti Geysir a Strokkur, kde můžete obdivovat aktivní gejzíry. Přejezd do národního parku Tingvellir, který je na seznamu UNESCO. Zde byl r. 930 založen nejstarší parlament na světě a scházel se zde každoročně až do r. 1798. Dojezd do Reykjavíku, navrácení půjčeného vozidla.

13. den

MODRÁ LAGUNA
– den určený na odpočinek v Modré Laguně (doprava tam a zpět v ceně).

14. den

REYKJAVÍK
- možnost závěrečné prohlídky hlavního města, které je mimo památek známé i svojí nabídkou na nakupování a nočním životem. Fakultativně možnost pronájmu malého motocyklu nebo zakoupení výletu na pozorování velryb či papuchalků.

15. den

- v brzkých ranních hodinách transfer autobusem na letiště, odlet.

Cena zahrnuje:

- leteckou přepravu Praha – Keflavík – Praha přímým letem z Prahy (v optimální knihovací třídě)
- letištní taxy a další poplatky
- 14 nocí v hotelích ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím (hotely 3* a vybrané penziony stejného standardu) se snídaní
- pronájem auta na 11 nocí s neomezenými kilometry (v kalkulaci je typ auta Toyota Yaris)
- dopravu sběrným autobusem po příletu na hotel a na letiště před odletem
- konzultační setkání s delegátem po příletu (v angličtině), který předá mapy a podklady k cestě
- vstupenku a dopravu do Modré laguny
- 24 hodinovou nehodovou asistenci
- navigační systém v autě
- mobilní telefon s předplacenou částkou 1 500 ISK
- trajekt přes zátoku Breidafjordur

Cena nezahrnuje:

- cestovní pojištění
- vstupy
- pohonné hmoty

Poznámka:

V případě zájmu o jiný typ vozu než v kalkulaci cena na vyžádání.
Pro zapůjčení auta je nutný mezinárodní řidičský průkaz, cestovní průkaz a kreditní karta na stejné jméno.

×