800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVýprava do nitra Islandu

Jedinečné putování Islandem nabízející nevšední zážitky turistům s vlastním stanem, kteří si chtějí plnými doušky vychutnat kouzlo islandské přírody. Na „ostrov ohně a ledu“ se dostaneme letecky z Mnichova.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Jedinečné putování Islandem nabízející nevšední zážitky turistům s vlastním stanem, kteří si chtějí plnými doušky vychutnat kouzlo islandské přírody. Na „ostrov ohně a ledu“ se dostaneme pohodlně přímým letem z Německa. Během dovolené na Islandu nás čekají hlavně kratší i delší pěší túry v atraktivních termálních, vulkanických a ledovcových končinách této geologicky velmi mladé a unikátní země pod polárním kruhem. Uvidíme nejzajímavější místa ostrova, např. nejvyšší vodopád Glymur či překrásné duhové hory Landmannalaugar. Podnikneme túry v nádherné geotermální oblasti Kerlingarfjöll a v národním parku Skaftafell. Díky islandskému terénnímu autobusu se navíc dostaneme k sopce Askja a přejedeme vnitrozemskou cestou Kjölur k termální oáze Hveravellir. Několikrát se vykoupeme v teplých říčkách uprostřed panenské přírody.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR do Německa. Odlet přímým letem do Keflavíku, kam přiletíme v nočních hodinách. Nocleh na poloostrově Reykjanes.

2. den: Dopoledne se vydáme k nejvyššímu islandskému vodopádu Glymur, uvidíme nejvydatnější horký pramen Deildartunguhver a vodopády Hraunfossar a Barnafoss. Nocleh v okolí.

3. den: V případě příznivého počasí procházka po ledovci Langjökull (ledovcové vybavení není potřeba). Pak zavítáme do NP Þingvellir a budeme pokračovat k vodopádu Gullfoss a ke gejzíru Strokkur. Přesun do kempu v geotermální oblasti Hveravellir. Možnost koupele a večerní vycházky.

4. den: Turistika v horské oblasti Kerlingarfjöll („Čarodějné hory“). K večeru odjedeme na zelený sever ostrova.

5. den: Pokračovat budeme kolem vodopádu Goðafoss k jezeru Mývatn, v jehož okolí podnikneme túru. Možnost koupele v termálním bazénu nebo v moderních lázních Jarðböðin.

6. den: Dnes budeme mít možnost vydat se na velrybí safari z městečka Húsavík. Přejedeme do oblasti NP Jökulsárgljúfur a absolvujeme túru z Ásbyrgi do Vesturdalur. Projdeme kolem červeného vulkánu Rauðhólar a ozvěnových skal Hljóðaklettar. Nocleh u skalního města ve Vesturdalur.

7. den: Dopoledne budeme pokračovat kaňonem řeky Jökulsá á Fjöllum k vodopádu Dettifoss. Přespíme pod královnou islandských hor Herðubreið.

8. den: Ráno nás čeká cesta k sopce Askja, kde uskutečníme túru k její kaldeře a ke kráteru Víti. K večeru se přesuneme pod horu Snæfell (1 839 m n. m.).

9. den: Dnes nás čeká téměř celodenní túra na horu Snæfell. Závěr túry vede po ledovci, není zapotřebí ledovcové vybavení. Pro méně zdatné nenáročná alternativa s místními rangery nebo ukončení túry před nástupem na ledovec.

10. den: Přes městečko Egilsstaðir nás čeká celodenní přejezd pod největším evropským ledovcem Vatnajökull. Den zakončíme návštěvou laguny Jökulsárlón s plujícími ledovými krami, mezi nimiž se můžeme projet obojživelným člunem. 2 noci v NP Skaftafell.

11. den: Celodenní turistika v národním parku Skaftafell. Na výběr je několik tras. Nedaleko nad kempem se nachází vodopád Svartifoss.

12. den: Dnes dorazíme do osady Vík. Uvidíme zde černé pláže, čedičovou jeskyni, skalní bránu a také ptačí útesy Dyrhólaey. Navečer dojedeme k vodopádu Skógafoss, nocleh v okolí.

13. den: V případě dobrého počasí možnost celodenního přechodu do oázy Þórsmörk. Trasa stoupá kolem jedinečné kaskády vodopádů řeky Skógá, průsmykem mezi ledovci a přes čerstvé lávové polez roku 2010. Doprava do/z Þórsmörku islandským autobusem je za poplatek. Cestou zastávka u vodopádu Seljalandsfoss. Přejezd do vnitrozemí na 2 noclehy.

14. den: Turistika v oblasti „duhových hor“ Landmannalaugar. Za pěkného počasí celodenní výlet do oblasti obsidiánových hor u Hrafntinnuskeru.

15. den: Dopoledne návrat do civilizace a do hlavního města Reykjavíku. Možnost koupele v některém z termálních koupališť. Odlet po půlnoci.

16. den: V ranních hodinách přílet přímým letem do Německa, transfer do ČR.

Turistická náročnost

Náročnost tohoto zájezdu je označena červenou botičkou. To znamená střídání programu poznávání, lehkých (modrých) vycházeka delších, případně celodenních túr v horském (nerovném) terénu. Doporučujeme pevné kotníkové boty s voděvzdornou membránou. Trasy jsou většinou vedeny stejnou cestou tam i zpět, nemusíte tedy nutně ujít celou trasu. Předpokládáme však zvyklost na pohyb. Výjimečně (zvl. na Islandu) mohou túry dosáhnoutaž k náročnosti černé botičky.

Příplatky

cestovní pojištění ČP s rozšířením storna zájezdu: 460 Kč

Minimální počet účastníků

30

×