800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyAdriatická riviéra a Umbrie

  • Návštěva nejnámnějších míst
  • Možnost koupání

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd ve večerních hodinách.

2. den

Arezzo – starobylý střed s mnoha krásnými paláci, monumentálními kostely a krásným hlavním náměstím. Zastávka v městečku Cortona – město založené Etrusky se zajímavým bludištěm starých uliček a středověkých domů. Ubytování v oblasti Chianciano Terme. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Přejezd kolem jezera’ Lago Trasimeno. Návštěva Perugie – města s nádhernou atmosférou starého centra zpřítomňující etruskou, řeckou i středověkou minulost, nádherné středověké paláce a kostely. Assisi, světově proslulé město, kde se narodil sv. František a krátce po jeho smrti zde byla vybudována dvojitá bazilika nad jeho hrobem. Baziliku zdobili freskami největší umělci své doby Giotto a Lorenzetti. Přejezd přes Apeniny na ubytování u moře v oblasti Rimini. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Pobyt u moře. Odpoledne výlet do San Marina umístěného na vysokém kopci Monte Titano, romantické uličky a pěkné výhledy do širokého okolí. Večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Návštěva San Leo – městečko s pěknou polohou na kopci, nad kterým se tyčí impozantní hrad, dlážděné uličky, farní kostel z 9. století a románská katedrála. Prohlídka Urbina – města považované za utajený skvost Itálie, protože nádhera jeho ulic i vznešených vévodských paláců převyšuje jiná turisty navštěvovanější místa. Odpoledne možnost koupání. Večeře. Nocleh.

6. den

Snídaně. Pobyt u moře. Fakultativní výlet – Gubbio – město prostoupené středověkou atmosférou se nachází na svazích hory Monte Ingino, křivolaké uličky, dóm ze 13. století, středověká Via dei Consoli, Fontana dei Matti. Návštěva jeskyně Frassati. Večeře. Nocleh.

7. den

Snídaně. Dopoledne odjezd. Návštěva Ravenny – důležité přístavní město s řadou významných historických památek, proslavené církevními mozaikami v antickém i byzantském slohu. Noční přejezd.

8. den

Příjezd v ranních hodinách.

Počasí

Apulie

23°C Skoro jasno

Benátky a okolí

16°C Slabý déšť

Florencie a okolí

17°C Převážně oblačno

Kalábrie

21°C Převážně oblačno

Ligurie

21°C Skoro jasno

Miláno a okolí

23°C Skoro jasno

Neapol a okolí

22°C Jasno

Řím a okolí

25°C Jasno

Sardínie

26°C Skoro jasno

Sicílie

23°C Jasno

Toskánsko

17°C Převážně oblačno

×