800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyBella Italia - velký okruh Itálií

Pisa • Florencie • San Gimignano • Siena • Řím • Vatikán • Capri • Pompeje • Neapol • Loreto • San Marino • Benátky • Murano

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den:

prohlídka Pisy. Návštěva Campo dei Miracoli (Pole zázraků) se známou šikmou věží a Dómem. Fakultativně výstup na šikmou věž. Odpoledne přejezd do Florencie – kolébky renesance, která se odtud rozšířila do celého světa. Celodenní prohlídka této pokladnice uměleckých klenotů a významných historických památek – náměstí della Signoria se sochou Davida, palác Vecchio, katedrála Santa Marie del Fiore, galerie Uffi zzi či jeden z nejkrásnějších italských mostů Ponte Vecchio. Nocleh.

3. den:

snídaně, návštěva toskánské vesničky San Gimignano, obehnané hradbami a třinácti historickými rodovými věžemi, které dokreslují středověký obraz města. Přejezd do města Siena s Mušlovým náměstím a Dómem. Nocleh.

4. den:

prohlídka italské metropole a centra kultury – Říma. Projdeme se historickým centrem s neobyčejnou koncentrací antických památek, jako je Koloseum nebo Pantheon. Navštěva náměstí Piazza Navona s Fontánou Ćtyř řek, Španělské schody, Fontána di Trevi. Svůj návrat do Říma si můžete „pojistit“ vhozením mince právě do této fontány. Návrat na nocleh.

5. den:

návštěva papežského státu Vatikánu – sídla katolické církve. Necháme se okouzlit chrámem sv. Petra s jeho katakombami, kde je mj. i hrobka zesnulého papeže Jana Pavla II. a neopomeneme ani Vatikánská muzea s ohromující Sixtinskou kaplí. Nocleh.

6. den:

celodenní výlet na kouzelný ostrov Capri s možností výletu na člunu k největší pozoruhodnosti ostrova, kterou je Modrá jeskyně, a také do městečka Anacapri nebo si užívat koupání. Večer návrat na pevninu, nocleh.

7. den:

návštěva Pompejí, místa, které bylo po staletí zasypáno sopečným popelem, dále pak zastávka v přístavní Neapoli, přejezd na nocleh směrem k Římu. Nocleh.

8. den:

průjezd oblastí Gran Sasso, návštěva městečka Loreto, do kterého prý andělé ve 13. stol. přenesli dům Panny Marie z Palestiny a „kapesní“ republiky San Marino, ve které platí spousta bizarních předpisů. Aby se např. zabránilo zištným sňatkům, platí zde zákaz zaměstnávat pomocnice mladší padesáti let. Nocleh.

9. den:

přejezd do Benátek, celodenní prohlídka tohoto romantického města s neopakovatelnou atmosférou, které je rozloženo v laguně na více než stovce ostrůvků. Prohlídka náměstí Sv. Marka se zvonicí a chrámem Sv. Marka, Dóžecí palác, plavba vaporettem po hlavní benátské dopravní tepně Canal Grande. Návštěva sklárny na ostrově Murano. Večer odjezd do ČR.

10. den:

příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Povinné příplatky

místní pobytová taxa 3-4 EUR/osoba/noc (při ubytování Řím a Benátky)

Počasí

Apulie

15°C Jasno

Benátsko

12°C Převážně oblačno

Florencie a okolí

10°C Jasno

Kalábrie

12°C Jasno

Ligurie

17°C Jasno

Miláno a okolí

12°C Převážně oblačno

Řím a okolí

14°C Jasno

Sardínie

22°C Jasno

Sicílie

18°C Jasno

Toskánsko

10°C Jasno

×