800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyBenátky a Benátské vily

Romantické město, město pro zamilované, město s podmanivou atmosférou, město obklopené ze všech stran mořem - to vše jsou Benátky.
Hlavní město severoitalské oblasti, jehož podoba byla vytvořena mezi 12. a 18. st., i když počátky města jsou podstatně starší a začínají za Etrusků. Město je postaveno na laguně, základy domů jsou zaraženy do mořského dna a voda je rozvedena do mnoha kanálů překlenutých kamennými mosty. Velkou část významných památek je možné si prohlédnout z lodě při plavbě po Velkém kanálu, 40 km dlouhé a 70 m široké dopravní tepně starého města. Symbolem plavby a města jsou gondoly, precizně provedené dřevěné stavby, na jejichž stavbu je potřeba přes 400 kg dřeva. Od r. 1987 má město statut UNESCO. A pokud jste milovníky moderní architektury, tak i vám mají Benátky co nabídnout – projížďku moderní kolejovou dráhou People mover, která od r. 2010 usnadňuje dopravu do historického centra.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Přílet do Benátek, transfer do hotelu, procházka městem – náměstí Sv. Marka se stejnojmennou bazilikou s téměř 100m vysokou zvonicí, Dóžecí palác z 12. st., na jehož dvoře se nacházezejí dvě překrásně renesanční kašny a který je spojen tzv. Mostem vzdechů s bývalým vězením. Most Rialto, z něhož je nezapomenutelný výhled na Velký kanál, Palazzo Vendramin, kde v roce 1883 zemřel Richard Wagner.

2. den

Fakultativní celodenní výlet k benátským vilám podél řeky Brenta v oblasti tzv. Brentské riviéry. Zde ve městě Strá prohlídka architektonického skvostu Villy Pisani. Jméno města vzniklo od italského slova dlážděná silnice, protože v době římské tudy vedla význačná místní dopravní tepna. Celá oblast dostala novou tvář a využití v 16. st., kdy bylo rozhodnuto, že nové koryto řeky Brenta povede kolem tohoto města - a celé bylo přeměněno v luxusní rekreační zónu. Bohaté benátské rodiny si zde začaly stavět svá honosná sídla, jejichž počet jde do desítek. Nejslavnější je Villa Pisani z 18. st. Ceněná je nástropní malba v jejím tanečním sále, která znázorňuje poctu majitelům, vyhledávaný je i park, který budovu obklopuje. Ten byl v minulosti nejen místem konání častých nočních oslav nebo koncertů, ale v roce 1934 i místem prvního setkání Hitlera s Mussolinim.

3. den

Dopolední procházka s průvodcem, pokračování v prohlídce historického centra. Na závěr individuální možnost projížďky gondolou po jednom z benátských kanálů. Odpoledne odlet zpět do ČR.

Fakultativní výlety

- jednolůžkový pokoj 1 200 Kč - hotel 4* - dvoulůžkový pokoj/osoba 3 700 Kč - hotel 4* - jednolůžkový pokoj 6 600 Kč - výlet Benátské vily (vč. vstupu do Villy Pisani) 1 400 Kč

Povinné příplatky

místní pobytová taxa - 1,8 EUR/osoba/noc

Počasí

Benátky a okolí

21°C Jasno

×