800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNejkrásnější zahrady Benátska, Paladiovy vily

6-denní zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd večer. Noční přejezd.

2. den

Prohlídka Verony – náměstí Piazza delle Erbe a Piazza dei Signori, kde v okolí naleznete známé paláce a památky – Casa di Giulietta, Archa Scaligere, Palazzo della Regione, Loggia del Consiglio. Prohlídka zahrad Giardino Giusti, které patří právem mezi nejkrásnější renesanční zahrady v Itálii. Přejezd do oblasti Vicenzi. Návštěva jednoho z nejznámějších děl Palladia – Villa Capra řečená La Rotonda z 16. století. Ubytování u moře v oblasti Sottomariny. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Přejezd do Padovy – prohlídka historického centra, Prato della Valle, Basilica di Sant Antonio, Piazza del Santo s jedinečnou renesanční jezdeckou sochou od Donatella, nejstarší univerzitní botanická zahrada Orto Botanico zapsaná do seznamu Světového dědictví UNESCO, Piazza dei Signori, Palazzo della Regione, Café Pedrocchi. Návštěva benediktinského kláštera Abbazia di Praglia situovaného na úpatí kopců sopečného původu Colli Euganei. Prohlídka zahrad Barbarigo – Pizzoni Ardemani u městečka Valsanzibio. Tato zahrada náleží mezi významné nejzachovalejší barokní parky světa. Místo, plné dobové symboliky, vzniklo v 17. století, inspirováno návrhem slavného architekta Berniniho. V zahradě objevíme mnoho kašen, několik rybníků a vodotrysků a řadu rozmanitých potůčků, jezírek a studánek. Návrat na ubytování. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Cestou do Vicenzy návštěva barokní Villy Contarini, která byla postavena v polovině 16. století pro bratry Contariniovy z Benátek. Vila je architektonickým komplexem složeným z vlastní budovy vily a obrovského parku se dvěma kanály, jezery, promenádami a zahradou. Prohlídka Vicenzy s renesančními paláci postavenými význačným rodákem Andreou Palladiem. Vyhlídka na město od poutní baziliky di Monte Berico. Sdružený vstup umožňuje návštěvu klenotů tohoto města – Teatro Olimpico, Palazzo Chiericati, Museo Civico, Museo Naturalistico, Museo Diocesano. Při procházce městem budete obdivovat řadu paláců, z nichž velká část se nalézá na náměstí Piazza dei Signori. Na zpáteční cestě návštěva Villy Pisani – Nazionale s překrásnou zahradou ležící u městečka Stra. Návrat na ubytování. Večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Výlet lodí do Benátek, celodenní prohlídka – náměstí a chrám sv. Marka, Dóžecí palác a blízký Most vzdechů, překrásné kostely Santa Maria Gloriosa dei Frari nebo Ss. Giovanni e Paolo, individuálně můžete zhlédnout významná muzea a obrazárny jako Scuola di San Rocco nebo Galleria dellAccademia. Možnost projížďky po kanálech s jedinečnými okolními paláci. Individuální návštěva význačných muzeí a galerií. Pokud někdo již navštívil Benátky může dát přednost odpočinku na pláži. Večer odjezd do ČR.

6. den

Návrat ráno.

Minimální výměna na vstupy

75 Eur.

Počasí

Benátky a okolí

8°C Oblačno