800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyBenátský záliv s koupáním a poznáváním

10-ti denní pobytově poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Večer odjezd, noční přejezd.

2. den

Dopoledne prohlídka Verony – římský amfiteátr Arena, Casa di Giuletta – dům, kde údajně bydlela Julie Kapuletti, náměstí Piazza Erbe a Piazza dei Signori, v jejichž blízkosti uvidíte náhrobky rodu Scaligerů, procházka k římskému mostu Ponte Pietro, návštěva Duomu a obranného hradu Scaligerů Castevecchio. Prohlídka Vicenzy s renesančními paláci postavenými význačným rodákem Andreou Palladiem, řada muzeí Teatro Olimpico, Palazzo Chiericati, Museo Civico. Při procházce městem budete moci obdivovat řadu paláců, z nichž velká část se nalézá na náměstí Piazza dei Signori. Podvečer ubytování v Lido di Jesolo. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Celodenní volno u moře. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Výlet lodí do Benátek. Celodenní prohlídka nejvýznamnějších zajímavostí fascinujícího města, které leží na 117 ostrovech se 150 kanály a 400 mosty. Náměstí Svatého Marka, bazilika Sv. Marka, Palác Ducale, kostely Santa Maria Gloriosa dei Frari nebo Santi Giovanni e Paolo, místní obrazárny Galleria dell’Accademia nebo Scuola di San Rocco s velkými stropními a nástěnnými malbami od Tintoreta a mnoho dalších pamětihodností a zajímavostí. Večeře, nocleh.

5. den

Snídaně. Celodenní volno u moře. Večeře. Nocleh.

6. den

Snídaně. Výlet ke kanálu Brenta, kde se budete moci navštívit Villu Pisani – Nazionale s překrásnou zahradou ležící u městečka Stra. Přejezd do Padovy – prohlídka historického centra, Prato della Valle, Basilica di SantAntonio, Piazza del Santo s jedinečnou renesanční jezdeckou sochou od Donatella, botanická zahrada Orto Botanico, Piazza dei Signori, Palazzo della Regione, Café Pedrocchi. Večeře. Nocleh.

7. den

Snídaně. Celodenní volno u moře. Případně půldenní fakultativní výlet s návštěvou dvou vil postavených dle návrhu slavného renesančního architekta Palladia. Villa Emo je budova s pravoúhlým půdorysem a dvěma symetricky umístněnými křídly, vnitřek zdobí velkolepé fresky od Zelottiho. Villa Barbaro je jedním z mistrovských děl Andrey Palladia s překrásnými vnitřními freskami od Paola Veronese, zahrada tvoří nedílnou součást architektonického celku. Večeře. Nocleh.

8. den

Snídaně. Celodenní volno u moře nebo výlet lodí na ostrov Burano – ostrov „mnoha barev“, známý pro výrobu krajek, poté přejezd lodí na ostrov Murano – návštěva sklárny, ukázka výroby skla, prohlídka Duomu Santi Maria e Donato a kostela San Pietro Martire. Večeře. Nocleh.

9. den

Snídaně. Kolem poledne odjezd do přístavního města Terstu. Návštěva zámku Miramare ležícího na severním okraji města u moře, který si nechal zbudovat arcivévoda Maxmilián I. Habsburský. Zámek je krásnou ukázkou novogotické architektury. Okolo se rozprostírají zahrady v italském stylu. Na závěr zájezdu návštěva Terstu, bývalého významného přístavu Rakouska-Uherska. Centrem města je Unita Piazza d’Italia, dříve známé jako Piazza Grande, kde Habsburkové nechali vystavit řadu reprezentativních paláců. Naleznete zde však i několik antických staveb jako oblouk Atrco di Riccardo nebo na úpatí kopce San Giusto poměrně zachovalé římské divadlo. Večer odjezd do ČR.

10. den

Návrat v ranních hodinách.

Minimální výměna na vstupy

a výlety lodí: 80 Eur.

Počasí

Benátsko

14°C Převážně oblačno

×