800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyCesta na jih podél západního pobřeží Sardinie

Smaragdové pobřeží | Alghero | Neptunova jeskyně | Palmavera | ostrov Asinara | Saccargia | Tharros | Cagliari | Pula

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Přílet do Olbie, transfer do hotelu na severovýchodním pobřeží Sardinie, ubytování, večeře.

2. den

Prohlídka Smaragdového pobřeží (Costa Smeralda), které je dozajista nejznámější turistickou oblastí Sardinie. Costa Smeralda je zhruba 10 km dlouhý pobřežní pás s překrásnými plážemi se smaragdově zbarveným mořem. Podíváte se na vyhlášenou pláž Capriccioli, a zastávky budou i v městečku Porto Cervo, které se stalo známým centrem letních dovolených evropské smetánky a Porto Rotondo. Večer transfer do města Alghero.

3. den

Návštěva nádherného města Alghero se středověkými hradbami, katalánskou atmosférou, půvabným historickým centrem s četnými kostely a záplavou malebných obchůdků. Ve městě navštívíte historické centrum, katedrálu Santa Maria, kostel s klášterem San Francesco, ale především si navždy zapamatujete romantickou procházku po hradbách s výhledem na moře na jedné straně a historickým centrem města na straně druhé. Odpoledne se přesunete do vinařských závodů Sella & Mosca, kde si prohlédnete výrobu místních vyhlášených vín.

4. den

Navštívíte skalnatý mys Capo Caccia s krásnou krápníkovou jeskyní Grotta di Nettuno, symbolem severozápadní Sardinie. Dále budete pokračovat prohlídkou nuragského komplexu Palmavera, se dvěma věžemi a oválnou baštou, který byl postaven ve 13. století př.n.l.

5. den

Individuální volno, fakultativně typická sardská večeře.

6. den

Celodenní výlet na nádherný ostrov Asinara – který je zároveň národním parkem. Navštívíte kromě jiného např. historické domus de janas (obydlí víl), obdivovat můžete divoké bílé oslíky žijící na ostrově volně a jiné endemické druhy.

7. den

Začíná výletem na zcela unikátní památku Saccargia – románský kostel uprostřed krásné přírody, zdobený ornamenty a výjimečnými freskami. Pokračovat budete prohlídkou monumentálního nuragu Losa, jednoho z nejkrásnějších na celé Sardinii (1000-700 př. n. l.) s hlavní věží, baštou, kamennými chýšemi a chodbami. Den zakončíte prohlídkou historického města Tharros, založeného Féničany, kde navštívíte památky obrovské archeologické ceny (pozůstatky lázní, podzemní pohřebiště, fénický chrám s obětištěm atd.).

8. den

Návštěva hlavního města ostrova Cagliari. Průvodce vás zavede do historického centra města, čtvrti Castello, kde budete mít možnost vystoupat na Sloní věž (Torre dell’Elefante). Zajímavá je také prohlídka katedrály, římského amfiteátru nebo komplexu muzeí. Po volném čase na nákupy a na oběd přejezd do městečka Pula, u kterého se rozkládá archeologická zóna Nora, nejstarší město celé Sardinie, svého času byla i jejím hlavním městem. Prohlédnete si punskou část a mnohem zachovalejší římskou část vykopávek, ve které se dochovaly lázně a divadlo.

9. den

Transfer na letiště do Cagliari a odlet do Prahy.

Fakultativní příplatky

• příplatek za jednolůžkový pokoj 5.500,- Kč • typická sardská večeře (platba na místě)

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Apulie

11°C Jasno

Benátsko

13°C Oblačno

Florencie a okolí

8°C Jasno

Kalábrie

12°C Polojasno

Ligurie

14°C Jasno

Miláno a okolí

9°C Mlha

Řím a okolí

10°C Jasno

Sardínie

12°C Jasno

Sicílie

16°C Skoro jasno

Toskánsko

8°C Jasno

×