800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyCortina d´Ampezzo - Ferraty v Dolomitech

  • Dolomity, 200 miliónů let staré pohoří, které vzniklo na dně moří Vás nadchne, tak jako návštěvníky z celého světa. Neustále budete obdivovat pohledy na rozprostírající se mohutné skalní stěny. Nejvyšší z nich dosahují výšky až 1600 metrů. Via Ferraty vedou ve skalách Dolomitských velikánů, jako zajištěné cestičky uprostřed horských masivů. Je k neuvěření, jak hory dovolí návštěvníkům “beztrestně“ se toulat ve skalních stěnách a kochat se výhledy na typické Dolomitské skály tyčících se ze zelených luk.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Lezení po ferratách

Ferraty jsou cesty vybudované pomocí želez, lan a žebříků v horských stěnách. Tyto cesty Vás zavedou na místa, kam by se návštěvník bez použití horolezeckého vybavení a techniky sám těžko dostal. Během 1. světové války italští a rakouští vojáci budovali zajištěné chodníky a cesty k obraně svých pozic. Zlatá éra ve výstavbě ferrat nastala po 2. světové válce. Mezi první místa v Itálii, kde se ferraty začaly budovat, patřila právě oblast Cortiny d’ Ampezzo. Nachází se zde více jak 20 variant zajištěných cest, ze kterých si vybere každý sportovec, dle svojí fyzické zdatnosti. Lezení po Via Ferratách je mladá, nicméně stále populárnější alpská disciplína, která si získává čím dál více příznivců.

1. den

Seznámení s terénem a ferratovým vybavením

Po snídani se vydáme na lehčí túru, při které si vyzkoušíme pohyb po zajištěné cestě a seznámíme se s vybavením. Čeká nás parádní zážitek v podobě lezení v soutěsce a chůze za vodopádem v údolí nedaleko Cortiny. Během odpoledne si prohlédneme město Cortina d´ Ampezzo. Určitě nemineme Olympijský stadion a prozkoumáme slavnou “Corso Italia“ s množstvím obchodů, kaváren a hospůdek.
Snídaně na Hotelu
Oběd v Cortina d´Ampezzo
Večeře v Cortina d´Ampezzo

2. den

Via Ferrata Ivano Dibona
Brzo ráno se nasnídáme a po jídle se vydáme k spodní stanici lanovky. Dopoledne tak zahájíme zajímavou jízdou kabinovou lanovkou z dob konání Olympijských her v Cortině d´ Ampezzo. Tím si ušetříme sílu v nohách a budeme moci v plné síle projít ferratu I. Dibona, která patří mezi nejkrásnější v Dolomitech. Čeká nás cesta přes visutou lávku, která si zahrála v akčním filmu se Sylvestrem Stallonem Cliffhanger, dále pak pohodlné klesání po Via Ferratě až zpět k spodní stanici lanovky. Cestou potkáme množství bunkrů, kasáren, či skrytých pozoroven z období války.
Snídaně na Hotelu
Oběd s sebou
Večeře v Cortina d´Ampezzo

3. den

Via Ferrata M. Strobel
Třetí den je na horách považován za odpočinkový. Proto i my uzpůsobíme program tak, abychom předešli zbytečným zraněním způsobeným například únavou. Dneska si snídani opravdu vychutnáme a během dopoledne vyrazíme k nástupu na zajištěnou cestu nedaleko místa našeho ubytování. Lezení po Via Ferratě nám dneska nabídne pěkné pohledy na město Cortina a jeho okolí. Odpoledne se vrátíme zpět do Cortiny a zbytek dne budeme věnovat odpočinku a relaxaci před zítřejším velkým výstupem.
Snídaně na Hotelu
Oběd s sebou
Večeře v Cortina d´Ampezzo

4. den

Via Ferrata Giuseppe Olivieri
Dneska nás čeká velkolepá a dobře zajištěná cesta v masivu Tofana. 800 metrů nastoupáme dlouhou temnou štolou, kterou zde zanechali vojáci. Následně budeme stoupat po skalních pásech a policích a v případě dobrého počasí a kondice, můžeme dobýt vrchol Tofana di Rozes, 3225 m.n.m.V opačném případě je možné Via Ferratu bezpečně opustit a sestupovou cestou se vrátit zpět k výchozímu bodu, případně dojít doplnit energii na nedalekou horskou chatu.
Snídaně na Hotelu
Oběd na horské chatě (pozdní 15:30) / s sebou
Večeře v Cortina d´Ampezzo

5. den

Štoly a historické chodníky z první světové války
Po snídani vyjedeme do 20 km vzdáleného sedla, kde si projdeme štoly a historické chodníky z první světové války, kterých je v okolí Cortiny d´Ampezzo velké množství. Řada ze zajištěných cest vede právě po těchto chodníkách a tak i my prozkoumáme, jak těžkou práci vojáci v horách měli. Naštěstí již od konce 1. Světové války uplynulo bezmála 100 let a tak se nemusíme ničeho obávat a jen pozorovat krutou historii, která se v nemilosrdném prostředí hor psala.
Snídaně na Hotelu
Oběd na horské chatě

6. den

Tre Cime - Via ferrata De Luca
Po snídani se auty přesuneme kolem jezera Misurina k masivu Tre Cime. Zde nás čeká zvýšený výskyt turistů, poněvadž pohled na Tre Cime je světoznámý. Nás cesta zavede kousek stranou od ostatních lidí. Zamíříme na ferratu De Luca, odkud se nám naskytnou neopakovatelné výhledy.
Snídaně na Hotelu
Oběd na horské chatě
Večeře Cortina d´Ampezzo

7. den

Odjezd
Po snídani se odhlásíte z hotelu a vyrazíte zpět do ČR.

Ubytování

HOTEL CRISTALLINO D’AMPEZZO A CORTINA

Poloha
Hotel se nachází uprostřed starobylého města Cortina d´Ampezzo, které je považováno za centrum kulturního a sportovního dění v Dolomitech. Ideální polohu hotelu dokládá fakt, že je situován jen pár minut od věhlasné Corso Italia, kde můžete navštívit nejvyhlášenější obchody nejen s italskou módou. Nedaleko hotelu naleznete dvě hlavní stanice lanovek. Jedna vede do oblasti "Faloria" a druhá na masiv "Tofanas". Třicet metrů od hotelu vede cyklistická stezka, která spojuje Pieve di Cadore a Toblach. Stezka byla vybudována na náspu bývalé železnice, tudíž na ní nenaleznete těžkých stoupání a cesta je vedle jízdy na kole vhodná například pro běhání, nebo pro relaxační procházky. Před hotelem stojí zastávka městského autobusu.
Vybavení
V hotelu se nachází restaurace "L'Hostaria", s La carte menu a výběrem místní i mezinárodní kuchyně s pestrým vinným lístkem a malou venkovní terasu se zahradou, kde si hosté mohou odpočinout po dni stráveném v horách a vychutnat si svoji oblíbenou skleničku. Hotel Cristallino d'Ampezzo je považován za perfektní "domovskou základnu" pro mnoho nezapomenutelných dobrodružství v Dolomitech. Ubytování je ideální pro rodinnou dovolenou nebo pro skupiny přátel.
Ubytování
Hotel nabízí prostorné pokoje s balkonem a panoramatickým výhledem na Dolomity. To je také jeden z důvodů, proč je Cristallino zařazen mezi nejoblíbenějšíi 4 hvězdičkové hotely v Cortině d'Ampezzo. Hotel je laděn do světlého dřevěného interiéru a nabízí prostorný a komfortní ubytování, ve kterém si můžete odpočinout po pěších túrách, jízdě na koni a kole, nebo osvěžujících výstupech na lyžích.
Stravování
Důležitou roli pro pohyb v horách hraje strava. I proto je na ní v hotelu dáván velký důraz. Perfektní předehru k vašim procházkám v horách nabízí hotelová bohatá snídaně podávaná formou bufetu se sladkými i slanými potraviny, jako chléb, sušenky a domácí džemy. Jídlo si můžete vychutnat ve dvou jídelnách a nebo v restauraci "La Terrazza", případně využijte pokojovou službu k donášce jídla na pokoj.
Sport a zábava
zimní sporty, volejbal, treking, trasa pro jogging, terasa na slunění, tenis, tělocvična, šipky, šachy, stolní tenis, squash, spinning, rybaření, půjčovna lyží, půjčovna kol, pétangue, kulečník, kluziště, kajaky, jízda na koni, houbaření, golf, fitness, dětské hřiště, cykloturistika, bazén, basketbal, badminton, aerobic.

×