800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyGladiátoři - po stopách Spartakova povstání

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den :

 odlet z Prahy do Kalábrie. Transfer na ubytování. Individuální volno. Možnost koupání. Nocleh.

2. den:

 snídaně, odjezd do městečka Tropea. Malebné historické městečko na skále nad mořem, které žije čilým životem, místní uličky lákají k procházce zejména večer, kdy zde můžete nakoupit různé suvenýry a vstřebat neopakovatelnou atmosféru. V odpoledních hodinách přejezd do městečka Stilo. Fakultativně návštěva jeho byzantského cihlového chrámu Cattolica. Návrat na ubytování. Nocleh.

3. den:

přejezd do Hercolána a Sorrenta. Dopolední návštěva města, které stejně jako Pompeje bylo zasypáno pod 25 m  pyroklastického materiálu při ničivé erupci Vesuvu v roce 79 n. l. Město je ještě lépe zachovalé než Pompeje. Poté zastávka na oběd a  přejezd k přímořskému městu Sorrento, o kterém se říká, že kdyby Sorrento mělo přístav, nebyla by Neapol. Z náměstí Torguato Tasso pěší procházka městem. Prohlídka kostela Sv. Františka. U Villa Comunale zastávka na přenádherné výhledy na celý záliv. Od Vesuvu po Ischii. Ukázky výroby slavné sorrentské řezby do dřeva. Vstup do úzkých sorrentských uliček s řadou obchůdků s tipickým sorrentským a amalfitánským zbožím. Nakupování a návrat do autobusu.

4. den:

Pompeje a Vesuv. Po snídani odjezd k archeologickému areálu Pompeje, původnímu římskému městu, které bylo v roce 79 n.l. zasypáno při mohutné erupci Vesuvu.  2,5 – 3hodinová procházka areálem s výklady a prohlídkami římských domů a ulic. Poté zastávka na oběd.  Následně výjezd na vulkán Vesuv a pěší výstup ke kráteru.

5. den:

po snídani přesun do centra Neapole. Prohlídka katedrály sv. Gennara, procházka po slavné ulici Spaccanapoli, ulici betlémů, s prohlídkami kostelů (sv. Dominika, kaple San Severo se sochou zahaleného Krista apod.) Fakultativně prohlídka  baziliky sv. Lorenza, nejstaršího neapolského kostela, kde se skrývá nádherné římské podzemí.

6. den:

Flegrejská pole. Prohlídka míst, kde se nacházel nejvýznamější římský přístav Středozemí. Prohlídka římského archeologického naleziště Baia, řecké akropolu Cuma s jeskyní prorokyně Sibyly. Zastávka na oběd . Přesun do původního římského přístavu Puteoli – současné Pozzuoli, návštěva Flaviova amfiteátru, třetího největšího v Itálii, volný čas na nákupy a procházku po Pozzuoli.

7. den:

snídaně, individuální volno v hotelu s možností koupání a odpočinku. 

8. den:

snídaně, dle letového řádu odlet zpět do ČR.

Počasí

Apulie

15°C Jasno

Benátky a okolí

7°C Převážně oblačno

Florencie a okolí

10°C Dešťové přeháňky

Kalábrie

14°C Slabý déšť

Ligurie

13°C Polojasno

Miláno a okolí

6°C Skoro jasno

Neapol a okolí

14°C Převážně oblačno

Řím a okolí

15°C Polojasno

Sardínie

13°C Jasno

Sicílie

22°C Jasno

Toskánsko

10°C Dešťové přeháňky