800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyHistorická města s pobytem u moře, koupání

10-denní pobytově-poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd večer. Noční přejezd.

2. den

Dopoledne prohlídka historického centra Verony – náměstí Piazza delle Erbe a Piazza dei Signori, kde v okolí naleznete známé paláce a památky – Casa di Giulietta, Arche Scaligere, Palazzo della Regione, Loggia del Consiglio. Dalšími poklady města jsou náměstí Piazza Bra s římským amfiteátrem, hradem Castelvecchio a mostem Ponte Scaligero. Přejezd do Bologne. Prohlídka města – sídlo arcibiskupa a jedné z nejstarších evropských univerzit. Město je unikátní svými paláci z nepálených cihel. Náměstí Piazza del Nettuno s fontánou, Piazza Maggiore s Pallazzo Comunale a největším městským kostelem St. Petronio. Katedrála San Pietro z 10. století s arcibiskupským palácem. Přejezd na ubytování k moři. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Celodenní volno u moře. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Půldenní prohlídka Ravenny, bývalého hlavního města západořímské říše. Řada historických památek s raně křesťanskými mozaikami. Mausoleo di Galla Placidia, bazilika San Vitale, Battisterio Neoniano, mausoleum císaře Theodoricha, hrobka Dante Allighieriho. Kromě památek zde naleznete staré uličky, tichá náměstíčka a můžete si odpočinout na náměstí Piazza del Popolo obklopeného středověkými domy. Odpoledne volno u moře. Večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Celodenní volno u moře. Večeře. Nocleh.

6. den

Snídaně. Návštěva středověkého hradu Gradara situovaném na kopci asi 20 km od Rimini. Prohlídka hradeb, zachovalého interiéru, krásné výhledy na San Marino a Jaderské more. Přejezd do města Gubbio, které si zachovalo středověkou atmosféru. Centrem města je Piazza Grande, kde naleznete nejkrásnější paláce – Palazzo dei Consoli, gotickou kvádrovitou stavbu s cimbuřím a renesančním nádvořím, v objektu sídlí archeologické muzeum a obrazárna, poblíž naleznete Palazzo Pretorio ze 14. století. V horní části se nachází katedrála a gotický palác Palazzo Ducale. Odpoldne prohlídka překrásného městečka Urbina v kraji Marche položeného mezi dvěma pahorky a obklopeného středověkými hradbami. Zachovalý střed s jedním z nekrásnějších paláců Itálie – Palazzo Ducale postaveného podle plánů Luciana Laurana – sídlo Národní umělecké galerie s díly Raffaela, Botticeliho, Tiziana a dalších. Prohlídka středu města Piazza Duca Federico, Piazza della Republica, Duomo, kostely San Giovammi Battista a San Giuseppe, rodný dům malíře Raffaela. Večeře. Nocleh.

7. den

Snídaně. Celodenní volno u moře. Večeře. Nocleh.

8. den

Snídaně. Pěší prohlídka San Leo, této jedinečné pevnosti vystavěné na skalním ostrohu. Citadela je považována za jednu z nejlepších ukázek vojenské architektury v Itálii. Návštěva ministátu San Marino. Opevněné staré město, kostel San Francesco, bazilika San Marino. Tři pevnosti s výhledem do kraje. Památník Garibaldiho. Večeře. Nocleh.

9. den

Snídaně. Pobyt u moře. Odpoledne odjezd. Podvečerní prohlídka Ferrary, sídla biskupa a univerzity. Město bylo rezidencí bohatého rodu d’Este. Malebný vodní hrad Castello Estense ze 14. století, Piazza Savonarola s pomníkem tohoto významného rodáka, Palazzo Comunale, katedrála. Noční přejezd.

10. den

Příjezd v ranních hodinách.

Minimální výměna na vstupy

60 Eur.

Počasí

Apulie

15°C Jasno

Benátsko

13°C Převážně oblačno

Florencie a okolí

13°C Jasno

Kalábrie

17°C Polojasno

Ligurie

18°C Polojasno

Miláno a okolí

13°C Jasno

Řím a okolí

13°C Jasno

Sardínie

21°C Skoro jasno

Sicílie

19°C Jasno

Toskánsko

13°C Jasno

×