Zobrazit všechny nabídky
Itálie

Horské parky Adamello, Brenta a Stelvio


   Poloha a popis

   7-denní zájezd s turistikou, denním přejezdem a volnou kartou na lanovky

   1. den

   Odjezd ráno. Po průjezdu rovinatým Dolním Bavorskem se za Mnichovem krajina Horního Bavorska zvlní a na obzoru se objeví Alpy. Po překročení hranic do Tyrolska vede dálnice údolím Innu sevřeným vysokými horami. Pozornost upoutá mohutná pohraniční pevnost Kufstein a výhledy na hlavní město Tyrolska Innsbruck pod hřebenem pohoří Karwendel. Z Innsbrucku se stoupá brennerskou dálnicí až do průsmyku Brenner, z mohutného mostu Europabrücke pohled na ledovce Stubaiských Alp. Z Brenneru klesá dálnice úzkým údolím řeky Eisack stráženým mnoha hrady až do Bolzana. Dále dálnice pokračuje údolím Adiže, z Mezzocorona vede silnice typickými trentinskými městečky údolím Val di Non až do údolí Val di Sole. Ubytování v hotelu Almazzago ve Val di Sole, v hotelu relaxační centrum s bazénem, vířivkou, saunou a párou. Večeře. Nocleh.

   2. den

   Snídaně. Výjezd do horského střediska Madonna di Campiglio (1522 m n.m.) v přírodním parku Adamello-Brenta. Lanovkou do průsmyku Grosté (2442 m n.m.) v nitru skupiny Brenta mezi horami Cima del Grosté a Pietra Grande. Z průsmyku nádherná vyhlídka na ledovce Adamella, Presanelly a Ortleru. Sestup k chatě Graffer a dále k vodopádům Vallesinella, cestou neustále výhledy na masiv Brenty. Vyhlídkovým chodníkem přímo uprostřed vodopádů Vallesinella sestup ke stejnojmenné chatě. Po odpočinku a občerstvení další cesta až do Madonna di Campiglio, prohlídka mondénního střediska. Po návratu do hotelu může den vyznít v hotelovém relaxačním centru. Večeře. Nocleh.

   3. den

   Snídaně. Odjezd do Péio (1579 m n.m.) v národním parku Stelvio. Cestou se projíždí lázněmi Péio, kde se stáčí známá minerální voda. Zpočátku výstup nad městečko, při kterém se otvírají neustále nové pohledy. Poté horizontálním traverzem s krásnými pohledy do údolí Valle del Monte až na Malga Guimella (1947 m n.m.), cestou se míjí několik pěkných vodopádů. Po odpočinku a občerstvení sestup k přehradě Pian Palú v nádherném horském kotli. Při návratu do lázní Péia možnost návštěvy zachovalé rakouské pevnosti Barbafiore. Návrat do hotelu, kde je k odpočinku k dispozici relaxační centrum. Večeře. Nocleh.

   4. den

   Snídaně. Průjezd údolím Val di Sole a okolo přehrady Santa Guistina. Dále výjezd údolím Tovel ke krásnému horskému jezeru Tovel (1164 m n.m.) uprostřed mohutného kotle masivu Brenta. Prohlídka návštěvnického centra přírodního parku Adamelo-Brenta. Výstup údolím Santa Maria Flavona až na Malga Flavona (1860 m n.m.). Malga Flavona je známá chata pod stěnou Pietra Grande a také biotop mnoha květin a zvířat, celá oblast se nazývá Sassera Selvata. Po občerstvení a odpočinku sestup zpět k jezeru Tovel. Návrat do hotelu podél jezera Santa Guistina. V hotelu opět můžete využít relaxační centrum. Večeře. Nocleh.

   5. den

   Snídaně. Výjezd údolím Vermiglio do průsmyku Passo Tonale (1883 m n.m.). Cestou se otvírají krásné pohledy na sněhobílou Presanellu. Z průsmyku výstup k kapličce San Bartolomeo a dále k bývalé rakouské pevnosti Saccarana (2096 m n.m.). Od pevnosti nádherný panoramatický výhled na masiv Adamello s ledovci a na vzdálené východní Dolomity. Po odpočinku sestup malebným horským údolím Strino až ke stejnojmenné rakouské pevnosti Strino, kde je muzeum 1.světové války. Návrat do hotelu, kde můžete zážitky nechat doznít v relaxačním centru. Večeře. Nocleh.

   6. den

   Snídaně. Odjezd k malebnému jezeru Molveno na úpatí masivu Brenta. Sedačkovou lanovkou k chatě Montanara (1525 m n.m.). Horizontální traverz pohodlnou cestou místy vysekanou ve skále k chatě Croz dell Altissimo. V závěru údolí se vypínají vrcholy Cima Brenta a Bocca di Tuckett. Výstup k chatě Selvata (1630 m n.m.), odkud je možno obdivovat štít Croz dell Altissimo na protější straně údolí a centrální masiv Brenty. Údolím Valle delle Seghe zpět k jezeru Molveno. Procházka po lázeňském městečku, které si zamiloval Marcello Mastroianni, odpočinek v parku u jezera a možnost koupání. Odjezd do ČR.

   7. den

   Návrat ráno.

   Cena zahrnuje

   5 nocí s polopenzí v hotelu (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a TV), vstup do relaxačního centra s bazénem, saunou a párou v hotelu, dopravu luxusním autobusem, průvodce.

   Cena nezahrnuje

   komplexní pojištění.