800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyIschia, Neapol, Pompeje & Vesuv

Navštivte s námi nejkrásnější části Neapolského zálivu, mezi něž patří svétoznámá sopka Vesuv, římské město Pompeje, zasypané erupcí sopky Vesuv, snad nejnádhernější italský ostrov - Capri a samozřejmě také město Neapol. Celý týden budete moci strávit na okouzlujícím lázeňském ostrově Ischia a navštívit jeho historické města a památky v čele s překrásným Aragonským hradem, dále také místní termální parky či úchvatnou botanickou zahradu La Mortella.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Poznání Neapole - ZAHRNUTO V CENĚ.
Po příletu cca 2,5 hodinová poznávací projížďka po Neapoli se zastávkami na významných místech a výkladem o historii tohoto významného města. Následně trajektem na ostrov Ischia, ubytování.

2. den

Informační schůzka, odpoledne v termálních lázních.
Informační schůzka s delegátem, odpoledne možno po zakoupení vstupenky koupání v termálním parku Negombo v překrásné zátoce San Montano, kde vyvěrají mírně radioaktivní vody bohaté na minerály a železo, vhodné na léčbu pohybového ústrojí nebo ve slavných Poseidonových zahradách v zátoce Citara. Cena cca €31 zahrnuje vstup od 13:00 do jednoho z termálních parků, transfer tam i zpět.

3. den

Půldenní poznávací výlet kolem ostrova Ischia - ZAHRNUTO V CENĚ.
Během necelých 6ti hodin výletu se pozná celý ostrov se všemi 6ti městy. Časté zastávky na významných místech jako Laco Ameno, Ischia Ponte s výhledy na Aragonský hrad, nejvýše položená místa na ostrově pod vrcholem Monte Epomeo, vesničky Serrara Fontana s možností občerstvení, Ciglio s přenádherným tufovým kostelíčkem Sv. Cira a nejjižnější cíp ostrova, termálně nejaktivnější, s pitoreskní rybářskou vesničkou Sant Angelo. V průběhu výletu ochutnávka místních likérů.

4. den

Ostrov Capri, perla Tyrhénského moře a jednoho z nejkrásnějších ostrovů Itálie.
O účasti na tomto výletě včetně jeho zaplacení se můžete rozhodnout na místě. Objednávku a úhradu fakultativního výletu provedete s Vaším delegátem. V časných ranních hodinách lodí přesun na ostrov Capri do přístavu Marina Grade. Odtud minibusy a následně pěšky se vydáme poznat tento malebný ostrov. Celé dopoledne ve výše položené městečku Anacapri s možností návštěvy villy San Michele /za příplatek €5/, nebo individuelní výjezd lanovkou na nejvyšší horu Capri Monte Solaro /cena €9 splatná na místě/ či návštěvu kostela Sv. Michala se slavnou majolikovou podlahou /€2/ či galerie v Casa Rosa /€3/. Čas na oběd, turistické menu €12. Kolem druhé hodiny přesun do níže položeného hlavního města Capri, procházka s výklady historickým centrem města, Piazetta, hodinová věž, hotel Quissisana, klášter Sv. Jakuba, Via Krupp a slavné cik cak schody a mnoho dalšího. Na závěr vřele doporučujeme okružní jízdu kolem Capri lodí /€15/ s průjezdem přírodním obloukem pod jedním ze slavných Faraglionů a návštěvou minimálně 2 volně přístupných jeskyň. Návrat na Ichii loďí v podvečerních hodinách.

5. den

Celodenní výlet do Pompejí a na Vesuv - ZAHRNUTO V CENĚ.
V časných ranních hodinách odjezd trajektem na pevninu a přesun k archeologickému areálu. Na místě k zakoupení vstupné €11 /do 18ti a nad 65 let zdarma/. Dopolední prohlídka archeologického naleziště Pompei s odborným výkladem a poznáním nejvýznamějších míst tohoto římského města, zasypaného erupcí Vesuvu v roce 79 n.l. Následně přesun autobusem k úpatí Vesuvu, kde možno zakoupit oběd v restauraci, turistické menu €13. Následně výjezd na Vesuv do kvóty 1.000 m.n.m. Vstup do Národního parku Vesuv /poplatek €8 na osobu/ a vycházka ke kráteru této stále aktivní sopky. Vhodná turistická obuv. Následně přesun do Neapolského přístavu a trajektem zpět na ostrov Ischia.

6. den

Termální park Tropical a Sant Angelo.
O účasti na tomto výletě včetně jeho zaplacení se můžete rozhodnout na místě. Objednávku a úhradu fakultativního výletu provedete s Vaším delegátem. Celý den strávený v termálně nejaktivnější oblasti Sant Angelo, kde se nacházejí na panoramatickém útesu nad mořem parky Tropical s mírně radioaktivní termální vodou s prospěšnými účinky na relaxaci pohybového aparátu a pozitivními účinky při léčbě revma a artritid. Od hotelu Vás kolem 9té hodiny odveze dopravce do Sant Angela s českým průvodcem. Celý den v termálním parku s procházkou po Sant Angelu na závěr. Návrat do hotelu v 18.00. Cena cca €20 zahrnuje vstup do termálního parku, transfer tam i zpět a českého průvodce.

7. den

Odjezd z Ischie.
Transfer trajektem a autobusem na letiště v brzkých ranních hodinách a odlet do Prahy.

Ke konečné ceně zájezdu lze připlatit

komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu a nevyužité dovolené 349 Kč/osoba/pobyt, příplatek za pokoj ve 4* hotelu Zaro.

Počasí

Apulie

18°C Jasno

Benátsko

14°C Převážně oblačno

Florencie a okolí

19°C Polojasno

Kalábrie

19°C Skoro jasno

Ligurie

18°C Převážně oblačno

Miláno a okolí

14°C Převážně oblačno

Řím a okolí

16°C Převážně oblačno

Sardínie

18°C Polojasno

Sicílie

20°C Jasno

Toskánsko

19°C Polojasno

×