800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyItalská riviéra s výletem do Monaca

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd večer. Noční přejezd.

2. den

Prohlídka Janova, centra Ligurské riviéry. Rodný dům Kryštofa Kolumba, Vévodský palác, kostel San Lorenzo, San Matteo a další památky. Obrazárna v Palazzo Roso nabídne díla Tintoretta, Caravaggia, Tiziana a dalších velikánů. Individuální volno a možnost návštěvy slavného Acquario. Přejezd na ubytování do Pietra Ligure. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Celodenní pobyt u moře. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Celodenní pobyt u moře nebo fakultativní výlet. Městečko Camogli, návštěva malebného rybařského přístavu charakterizovaného pestrobarevnými vysokými domy. Výlet lodí ke kláštěru San Fruttuoso ležícím v malebné zátoce na konci mysu Monte di Portofino, jehož historie je stará více jak tisíc let, místo patří k jedněm z nějkrásnějších Ligurské riviéry. Možnost koupání. Dále přejezd lodí přes malebný přístav Portofino do Santa Magherita di Liguria a střediska Rapallo. Návrat autobusem na hotel. Večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Zastávka v horské vesničce Dolceaqua, v údolí říčky Nervia, rujny hradu, středověký most, místní kvalitní víno Rossese di Dolceacqua. Návštěva slavného střediska San Remo, místa, kde se pořádá renomovaný hudební festival. Turistické středisko italské riviéry Albenga s řadou historických staveb. Jendou z nich je mozaikovitě zdobená katedrála, středověká věž nacházejcí se blízko katedrály San Michele, baptisterium z 5. století. Městečko Cervo je nejkrásnější z mnoha přímořských vesnic italské riviéry. Charakter městečka byl vytvořen v 16. století, kdy byly vybudovány věže a obranné hradby. Jednou z hlavních atrakcí je barokní kostel Sv. Jana Baptisty s nádhernou vyhlídkou na město. Večeře. Nocleh.

6. den

Snídaně. Celodenní pobyt u moře. Večeře. Nocleh.

7. den

Snídaně. Přejezd do Francie. V hraničním městě Ventimiglia navštíte vilu Hanbury situovanou na útesu Mortola, s řadou exotických rostlin, sukulentů, eukalyptů a dalších rostlin. Návštěva vesničky Eze položené 400 metrů nad Středozemním mořem. Středověká zavěšená vesnička Eze nabízí krásné výhledy na středomořské pobřeží s výšky více jak 400 metrů, exotická zahrada, exkurze do parfumerie. Monackého knížectví, prohlídka oblasti Le Rocher – Oceánografické muzeum, park St. Martin, katedrála, staré město a knížecí palác. Monte Carlo se slavným Casinem. Večeře. Nocleh.

8. den

Snídaně. Celodenní volno nebo dopolední výlet do přímořské vesničky Noli, bývalé nezávislé republiky, jedné z nekrásnějších vesniček Itálie. Naleznete zde úzké uličky, městský palác, katedrálu San Paragorio. Možnost vykoupání na krásné písčité pláži Malpasso. Večeře. Nocleh.

9. den

Snídaně. Přejezd do oblasti Cinque Terre. Celodenní prohlídka národního parku Cinque Terre, k návštěvě je nutné zakoupit si celodenní jízdenku vlakem nebo lodí. Procházka cestou Via dell´Amore – Cesta lásky – z Monterossa do Riomaggiore, vedoucí po úbočí nízkých pobřežních hor. Možnost navštívit další místa Vernazza, Corniglia a Manarola. Možnost koupání v průzračném moři nebo posezení v typické rybí restauraci. Večer po bezpečnostní pauze autobusu odjezd zpět. Noční přejezd.

10. den

Příjezd kolem poledne.

Minimální výměna na vstupy

80 EUR.

Počasí

Apulie

19°C Jasno

Benátsko

17°C Jasno

Florencie a okolí

23°C Jasno

Kalábrie

22°C Jasno

Ligurie

21°C Jasno

Miláno a okolí

20°C Jasno

Řím a okolí

24°C Jasno

Sardínie

22°C Jasno

Sicílie

21°C Skoro jasno

Toskánsko

23°C Jasno

×