800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyItalský sever a Mont Blanc

Lago di Garda • Lazise • Bergamo • Varallo • Stresa • Lago Maggiore • Mont Blanc • Aosta • Torino • Casale Monferrato • Miláno

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

ve večerních hodinách odjezd z ČR přes Rakousko do Itálie.

2. den:

průjezd po východní straně největšího a nejoblíbenějšího italského jezera Lago di Garda s krátkou zastávkou v městečku Lazise. Pokračování na prohlídku Bergama, hlavního města stejnojmenné provincie se známým kostelem Santa Maria Maggiore a Cappella Colleoni, hrobkou s bohatou mramorovou fasádou v renesančním stylu. Poté prohlídka města Varallo s církevním komplexem 45 kaplí a bazilikou Sacro Monte nacházející se nad Varallem. Nocleh.

3. den:

po snídani navštívíme lázeňské městečko Stresa, poté si prohlédneme jezero Lago Maggiore, fakultativní výlet lodí po Borromejských ostrovech. Jedním z nich je např. Isola Bella (Krásný ostrov) se zámkem a nádhernými Borromejskými zahradami na deseti terasách nebo Isola dei Pescatori (Ostrov rybářů). Možnost koupání. Nocleh.

4. den:

v ranních hodinách vyjedeme lanovkou z La Palud na Punta Helbronner, odkud se nám naskytne krásný výhled na Mont Blanc (Monte Bianco), nejvyšší vrchol Alp (lanovka pokračuje do Chamonix). Návštěva nejvýše položené botanické zahrady v Evropě. Odpoledne pokračování do městečka Aosta, které si díky velkému množství římských staveb vysloužilo přezdívku Řím Alp. Průjezd údolím Valle d´Aosta s mnoha románskými a gotickými hrady a zámky, návštěva jednoho z nich – pohádkový zámek Fenis. Nocleh.

5. den:

po snídani navštěva kostela Basilica di Superga, papežský pokoj a místo posledního odpočinku savojských králů. V katedrále piemontské metropole Torino prohlídka vzácné relikvie – Turínského plátna, podíváme se, jak se žilo v přepychovém královském paláci a z Mole Antonelliana je možné pozorovat celé město jako na dlani. Závěrem dne návštěva městečka Casale Monferrato. Nocleh.

6. den:

po snídani prohlídka jednoho z nejzajímavějších klášterů v Evropě – Certosa di Pavia. Průvodcem bude jeden z cisterciánských mnichů, který poodhalí i zákulisí každodenního mnišského života. Zájezd bude ukončen prohlídkou druhého největšího města Itálie – Milánem. Prohlídka milánského Dómu, možnost výstupu na střechu, která umožňuje vyhlídku na celé Miláno, zámek Castello Sforzesco i budovu opery La Scala. Fakultativně návštěva kláštera Santa Maria delle Grazie se světoznámou Poslední večeří Páně od Leonarda da Vinciho. Odjezd zpět do ČR ve večerních hodinách.

7. den:

návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Počasí

Apulie

20°C Skoro jasno

Benátsko

15°C Převážně oblačno

Florencie a okolí

22°C Jasno

Kalábrie

24°C Skoro jasno

Ligurie

21°C Skoro jasno

Miláno a okolí

14°C Převážně oblačno

Řím a okolí

23°C Jasno

Sardínie

24°C Polojasno

Sicílie

24°C Jasno

Toskánsko

22°C Jasno

×