Zobrazit všechny nabídky
Itálie

Jižní Tyroly - mramorová soutěska a festival jablek


  Poloha a popis

  1. den

  Odjezd ve večerních hodinách přes České Budějovice, noční přejezd Rakouska a severní Itálie.

  2. den

  Ráno - Schnalstal - výjezd lanovkou na jediný jihotyrolský ledovec Schnalstal do výšky 3212 m n. m. - panoramatický výhled na zasněžené třítisícovky, prohlídka výstavy, show galerie sněžného muže Ötziho, jehož mumie byla nalezena v této oblasti. Dále si prohlédnete zahradu zámku Trauttmansdorff u Merana (jedna z nejkrásnějších zahrad v Itálii). Vyhlídková plošina slavného jihotyrolského architekta a designéra Mattea Thuna (plošina je umístěna vysoko ve svahu). Kdo se odváží na lávku, bude odměněn pocitem, že se volně vznáší nad zámeckými zahradami s velkolepým výhledem na Merano. Následuje mramorová soutěska - cca 2 hodiny průchod soutěskou zařezanou ve skalách tvořených mramorem, která je jedinou na světě, ubytování ve Welsbergu, nocleh.

  3. den

  Po snídani odjezd k majestátním skalním "Pyramidám", typickým pro tuto oblast, jedná se o geologický unikát (doba chůze cca 1,5 hod). Brunick - skanzen - Pragser Wildsee - 1,5 hod. dlouhá procházka kolem průzračného jezera, perly Tyrolska v údolí Braies. Ubytování, nocleh.

  4. den

  Jablečné slavnosti 9. října v Natzu. Pro zájemce pěšky 7 km turistické stezky jabloňovými alejemi, účast na slavnostech, hudební program, trhy s řemeslnými výrobky oblasti a možný nákup tyrolských jablek. Odpoledne slavnostní průvod alegorických vozů za doprovodu hudebních a tanečních skupin s volbou královny jablek. Po skončení odjezd do ČR, noční přejezd.

  5. den

  Příjezd do ČR v ranních hodinách.

  Cena zahrnuje

  2 noci v 3* hotelu se snídaní (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), dopravu autobusem, průvodce.

  Cena nezahrnuje

  komplexní pojištění.

  Poznámka

  Zájezd ve spolupráci s parnterskou CK.