800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyItálie - Kalábrie mnoha chutí

  • 8-denní poznávací zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis okruhu

1. DEN

Přílet do Lamezia Terme, transfer z letiště ke kostelu Chiesetta di Piedigrotta vytesanému do skály. Po prohlídce přejezd do Pizzo Calabro. Odjezd na ubytování do okolí Briatica.

2. DEN

Volno nebo celodenní výlet motorovou lodí na Liparské ostrovy, návrat do hotelu.

3. DEN

Dojezd do Tropey, prohlídka starobylého centra a návštěva kostela S. Maria dell´Isola. Pokračování přes Capo Vaticano do městečka Scilla. Návštěva historického centra s hradem s výhledy na Sicílii.

4. DEN

Odjezd do Reggio Calabria, návštěva archeologického muzea. Pokračování do "městečka duchů" Pentedattilo. Toto místo bylo opuštěno posledními obyvateli koncem 60. let kvůli seismické aktivitě. Přejezd do městečka Bova, jednoho z nejkrásnějších v Itálii. Možnost ochutnávky vína a typických produktů v jedné z místních prodejen.

5. DEN

Pokračování do Locri Epizefiri, prohlídka řeckých vykopávek. Několik kilometrů směrem do vnitrozemí leží středověké město Gerace, jehož typické uličky, normanský hrad a katedrála určitě stojí za návštěvu. Odpoledne výjezd do slavného městečka Stilo. Prohlídka jednoho z nejzachovalejších byzantských kostelů v Itálii, La Cattolica (UNESCO).

6. DEN

Pokračování do muzea pod širým nebem MuSaBa nedaleko od Gerace. Poté přejezd do středověkého města Squillace, které bylo podle legendy založeno samotným Odysseem při návratu z Troje. Návštěva hradu a katedrály. Přejezd na ubytování k moři.

7. DEN

Volno u moře.

8. DEN

Volno do transferu na letiště (nebo pokračování v prodlouženém pobytu v Kalábrii), odlet do ČR.

Počasí

Kalábrie

20°C Jasno

×