800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKalábrie a Apulie, toulky jižní Itálií

11-denní zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd ráno, transfer přes Itálii.

2. den

Návštěva Paestum – nejvýznamější řecký archeologický areál v Itálii, trosky chrámů a nekropolí. Koupání a odpočinek na pláži. Nocleh.

3. den

Snídaně. Krása Basilicaty a Kalábrie, Rivello, původně řecké městečko v horách, byzantské kostelíky, Maratea v zálivu Golfo di Policastro, vykoupání, ochutnávka místních specialit a vín. Městečko Diamante. Fakultativně večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Národní park Pollino, romantická horská cesta s výhledy na Scaleu. Městečka Morano Calabro a Civita, turistika k soutěsce Raganello k Ďáblovu mostu. Ubytování v oblasti Corigliano, koupání a pobyt u moře. Večeře a nocleh.

5. den

Snídaně. Městečko Corigliano Calabro, kostel S. Antonio, hrad s vyhlídkou, Sibari, archeologický areál starověké Sybaridy. Klášter Santa Maria delle Armi. Termální lázně Grotte delle Ninfe. Večeře a nocleh.

6. den

Snídaně. Fakultativně výlet: Crotone, centrum vinařského kraje Marchesato, katedrála, nejvýchodnější kalábrijský mys Capo Calonna s archeologickým areálem, mohutný aragonský hrad Le Castella v zálivu Golfo di Squillace, koupání, zastávka u věže Torre Melissa nebo celodenní odpočinek na pláži. Večeře a nocleh.

7. den

Snídaně. Městečko Rossano, byzantský kostelík, katedrála, muzeum Diocesano, byzantský klášter Pathirion. Vycházka v přírodním parku Cozzo del Pesco s věkovitými gigantickými kaštany. Návrat na hotel. Večeře a nocleh.

8. den

Snídaně. Cesta do Apulie, mys Capo Spúlio, hrad Rocca Imperiale. Starověké Metaponto, bohatý městský stát, kde žil Pythagoras, monumentální chrám bohyně Héry, cesta podél Tarentského zálivu, Taranto, antické muzeum, staré město na ostrově, katedrála, cesta Apulií do Alberobella. Nocleh.

9. den

Snídaně. Apulie, oblast Valle d´Itria s ojedinělou architekturou bílých domků s kuželovitými střechami – trully, Alberobello (UNESCO), Matera (UNESCO), městečko na okraji hluboké strže, s obydlími a kostely ve skalách. Městečko Gravina di Púglia, jeskynní obydlí a kostel ve stěnách rokle, normanská katedrála. Fakultativně večeře. Nocleh.

10. den

Snídaně. Bari, staré město s domi­nantou baziliky a katedrála v apulsko-románském stylu, normansko-štaufská pevnost. Koupání. V podvečer odjezd do ČR.

11. den

Návrat večer.

Počasí

Kalábrie

14°C Jasno

×