800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKde bojovali naši dědové

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

5-denní zájezd

1. den

Odjezd večer.

2. den

Ráno příjezd do provincie Trentino, zastávka na dálnici přímo pod skalní stěnou Paganelly. Poté dálnice míjí město Trento pod vrcholem Monte Bondone. Po příjezdu do Rovereta prohlídka největšího zvonu světa – Campana dei Caduti (Zvon padlých). Je to největší ve volném prostoru visící zvon na světě – váží 22600 kg a je 3,36 metrů vysoký.  Zvon byl odlit z děl všech národů zúčastněných v 1.světové válce a rozezní se na památku všech padlých vojáků každý den při západu slunce. Další zastávkou v Roveretu je návštěva obrovského památníku Sacrario Militare Castel Dante, v památníku jména více než 20000 padlých včetně českých legionářů, od památníku panoramatický rozhled. Výjezd kolem největšího trentinského hradu Beseno na náhorní plošinu do Folgarie. Z Folgarie výjezd do průsmyku Coe (1610 m n.m.), za průsmykem krátká zastávka u bývalé raketové základny NATO, která nyní funguje jako muzeum. Při procházce jsou vidět jedny z prvních raket, které byly namířeny na cíle ve státech Varšavské smlouvy. Krásnou dolomitskou krajinou do průsmyku Valbona (1782 m n.m.). Krátká vycházka k italské pevnosti Campomolon, cestou výhledy na celou náhorní plošinu Folgaria-Lavarone. Ubytování v hotelu Luna Bianca ve Folgarii. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd do průsmyku Vezzena (1402 m n.m.). Krátká vycházka k rakousko-uherské pevnosti Busa Verle. Od pevnosti krásný výhled na Cima Vezzena, kde je pevnost Spitz Verle, která byla pro mimořádný rozhled nazývána „Oko náhorní plošiny“. Odjezd na malebnou horskou louku Malga Millegrobbe. Vycházka k pevnosti Lusern, další z pevností, které tvořily obrannou rakousko-uherskou linii. V letech 1915-1916 byla pevnost 3x mohutně ostřelována z protilehlých výše položených italských pevností, přesto je i teď po 100 letech mimořádně zachovalá. Po určitou dobu byl velitelem pevnosti Emanuel Nebesář. Možnost prohlídky vnitřků pevnosti. Při návratu k autobusu krátká odbočka ke zbytkům zákopů z 1.světové války. Odjezd k nejzachovalejší pevnosti Belvedere (Gschwendt) nad hlubokým údolím Val d’Astico. Pevnost je dochována v původním stavu a je doplněna velmi zajímavým multimediálním muzeem 1. světové války. Při pohledu od pevnosti získáte vynikající přehled o kompletních liniích rakousko-uherských a italských pevností. Prohlídka zachovalých interiérů umožní se zcela vžít do pocitů obránců, jak průchodem celým systémem chodeb, tak i pohledy z jednotlivých obranných věží. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Sjezd do údolí Adiže. Po dálnici kolem historického Trenta a poté výjezd horskou silnicí do údolí Val di Fiemme, kde začíná vyhlídková cesta po dolomitských průsmycích. Nejprve odjezd údolím Val di Fassa do Canazei a výjezd do průsmyku Pordoi (2239 m n.m.) pod masivem Sella. Poté sjezd do Arabby a výjezd do dalšího průsmyku Falzarego (2105 m n.m.) pod horou Kleine Lagazuoi, která byla během 1.světové války proděravělá tunely a částečně i vyhozena do povětří. Výjezd lanovkou na Kleine Lagazuoi, vyhlídkovou horu s mnoha pozůstatky opevnění z 1. svět. války, pohled na všechny významné vrcholy Dolomit včetně nejvyšší Marmolady. Po návratu odjezd do blízkého průsmyku Valparola (2192 m n.m.) se zachovalou pevností Tre Sassi, prohlídka pevnosti. Následuje sjezd do Cortiny d’Ampezzo – dějiště zimních olympijských her obklopeného masivy Tofany, Monte Cristalla a Sorapisu. Po krátké prohlídce mondénního střediska výjezd do průsmyku Tre Croci (1805 m n.m.) a k horskému jezeru Misurina. Od jezera jsou nádherné výhledy na Drei Zinnen - známý vrchol Sextenských Dolomit. Odjezd do ČR.

5. den

Návrat ráno.

Minimální výměna na vstupy

21 EUR.

Počasí

Apulie

20°C Jasno

Benátsko

13°C Oblačno

Florencie a okolí

14°C Jasno

Kalábrie

19°C Jasno

Ligurie

18°C Jasno

Miláno a okolí

13°C Převážně oblačno

Řím a okolí

12°C Převážně oblačno

Sardínie

23°C Skoro jasno

Sicílie

21°C Jasno

Toskánsko

14°C Jasno

×