800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKrásy jižní Itálie

Alberobello - Ostuni - Grotte di Castellana - Gallipoli - Otranto - Lecce - Bari

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu


1. den: Odlet z Prahy. Po příletu transfer do pitoreskního městečka Alberobella – památky UNESCO s kouzelnými kamennými kuželovitými domečky zv. Trulli, kde si budete připadat jak v pohádce Walta Disneye. Společná prohlídka městečka Odjezd na prohlídku „bílého městečka“ Ostuni, jehož pitoreskním bíle omítnutým uličkám vévodí románskogotická katedrála. Fakultativně společná večeře. Ubytování, nocleh.
2. den: Po snídani odjezd do proslulého krápníkového jeskynního komplexu Grotte di Castellana, prohlídka tohoto největšího krasového komplexu v Itálii, poté zastávka na ochutnávku typických jihoitalských specialit. Odjezd k Jónskému moři do historického městečka Gallipoli. Fakultativně oběd v restauraci Scoglio delle Sirene s překrásným panoramatickým výhledem na záliv. Odpoledne společná prohlídka historického centra: přístavní historické město situované na skalním ostrově v Tarentském zálivu, které je spojeno kamenným mostem s moderním předměstím na pevnině - barokní katedrála se zvonicí a seminářem z počátku 17. století, aragonská pevnost z 16. století, nespočet malých malebných kostelíčků, nejstarší řecká fontána v Itálii bohatě zdobená antickými reliéfy, šlechtické paláce a antická lisovna olivového oleje v hlubokém sklepení. Fakultativně společná večeře. Odjezd na ubytování.
3. den:Po snídani odjezd na prohlídku hlavního města regionu Lecce, které je pro svou impozantní architekturu přezdíváno perlou jihoitalského baroka a najdete v něm mj. římský amfiteátr na náměstí Piazza S. Oronzo, románský sloup označující původně konec římské cesty Via Appia přenesený z Brindisi, Torso Palazzo del Seggio z 16. století, barokní Dómské náměstí s vysokou zvonicí, katedrálou, biskupským palácem a seminářem, barokní kostel Santa Croce na via Umberto, triumfální oblouk, mohutná pevnost, řada paláců a upravených parků dokreslujících obraz bohaté metropole, žijící čilým kulturním a společenským životem universitního města. Individuální volno na nákupy a oběd. Odjezd do Bari, společná prohlídka historického centra, během níž uvidíte impozantní bazilika Sv. Mikuláše (v jejíž kryptě jsou uloženy ostatky světce), katedrála Sv. Sabiny a normanská pevnost z 12. století. Nocleh.
4. den: Transfer na letiště, odlet.

Základní cena zahrnuje

• 3 noclehy v hotelu ***/**** se snídaní
• transfery autokarem
• letenku vč. tax a příplatků
 • český průvodce, vstupy (není-li v programu uvedeno fakultativně)
• pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.

Naše tipy pro správnou volbu

Atraktivní program s návštěvou dosud nedoceněných jihoitalských památek a přírodních krás. Návštěva Alberobella, Grotte di Castellana, Lecce, Bari.

Počasí

Apulie

15°C Dešťové přeháňky

Benátky a okolí

18°C Jasno

Florencie a okolí

18°C Jasno

Kalábrie

18°C Polojasno

Ligurie

20°C Jasno

Miláno a okolí

18°C Jasno

Neapol a okolí

17°C Skoro jasno

Řím a okolí

15°C Jasno

Sardínie

19°C Jasno

Sicílie

22°C Polojasno

Toskánsko

18°C Jasno

×