800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMozaika nejkrásnějších italských měst

Benátky • Murano • Florencie • Tivoli • Ostia Antica • Řím • Vatikán

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den: 

odjezd z ČR v ranních hodinách. Letecká verze odlet do Benátek, transfer na ubytování, nocleh.

2. den:

celodenní prohlídka Benátek – města s neopakovatelnou atmosférou, které je rozloženo v laguně na více než stovce ostrůvků. Prohlídka náměstí sv. Marka s věží a chrámem sv. Marka, Dóžecí palác, plavba vaporettem po hlavní benátské dopravní tepně Canal Grande. Návštěva sklárny na ostrově Murano. Odjezd na ubytování, nocleh.

3. den:

po snídani odjezd do Pisy. Návštěva Campo dei Miracoli (Pole zázraků) se známou šikmou věží a Dómem. Fakultativně výstup na šikmou věž. Odpoledne se přesuneme do Florencie – kolébky renesance, která se odtud rozšířila do celého světa. Prohlídka významných historických památek – náměstí della Signoria se sochou Davida, palác Vecchio, katedrála Santa Marie del Fiore, galerie Uffizzi či jeden z nejkrásnějších italských mostů Ponte Vecchio. Odjezd na ubytování v okolí Říma, nocleh.

4. den:

než zamíříme do věčného města, prohlídka jeho neprávem opomíjeného okolí, kde si od antických dob Římané stavěli venkovská sídla určená k odpočinku. Navštívíme Tivoli, Ostia Antica a letní sídlo papeže Castel Gandolfo. Návrat na nocleh.

5. den:

to nejlepší přijde na závěr – italská metropole Řím. Celodenní návštěva památek "věčného města", procházka historickým centrem s neobyčejnou koncentrací antických památek jako je Koloseum nebo Pantheon. Navštěva také náměstí Piazza Navona s Fontánou čtyř řek, výstup po Španělských schodech, slavná Fontána di Trevi. Svůj návrat do Říma si můžete "pojistit" vhozením mince právě do této fontány. Neopomeneme ani Vatikán – sídlo katolické církve. Návštěva chrámu sv. Petra s jeho kryptami, kde je mj. i hrobka papeže Jana Pavla II. a vatikánská muzea s ohromující Sixtinskou kaplí. Nocleh

6. den:

 snídaně, letecká verze dle letového řádu transfer na letiště a odlet zpět do ČR. Pokračování prohlídky hlavního města Itálie. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR. 

7. den:

 návrat do ČR v poledních hodinách.

Strava


Povinné příplatky

• místní pobytová taxa 3-4 EUR/osoba/noc  • večeře (2 190 Kč) • 1lůžkový pokoj (1 990 Kč)

Počasí

Apulie

18°C Polojasno

Benátky a okolí

14°C Jasno

Florencie a okolí

15°C Jasno

Kalábrie

16°C Jasno

Ligurie

18°C Skoro jasno

Miláno a okolí

17°C Jasno

Neapol a okolí

18°C Jasno

Řím a okolí

13°C Jasno

Sardínie

18°C Jasno

Sicílie

22°C Skoro jasno

Toskánsko

15°C Jasno

×