800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPanství rodů Malatesta a Montefeltro s pobytem u moře

  • Návštěva mlýna v Mondaino s degustací
  • Služby českého průvodce

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den:

odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2. den:

ráno příjezd do Rimini, odpoledne ubytování v hotelu, volno s možností koupání, večeře.

3. den:

snídaně. Odjezd k prohlídce středověkého města a hradu Gradara. Zdejší hrad patřil rodu Malatesta i Montefeltro, byl svědkem dojemného příběhu lásky mezi Paolem a Francescou, známého z Danteho Božské komedie. Po prohlídce odjezd do nedalekého středověkého městečka, patřícího rodu Malatesta Mondaino, kde je známá tvrz tohoto rodu. Zde následuje krátká prohlídka spojená s návštěvou historického mlýna, kde se vyrábí slavný sýr Formaggio di Fossa („jámový sýr“). Návrat do hotelu v pozdních odpoledních hodinách, večeře.

4. den:

snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře. Fakultativně návštěva zábavních parků např. Italia v Miniatuře ve Viserbě, Oltremare s představením delfínů v Riccione, Aquafan – vodní park na koupání v Riccione a jiné. Možnost zakoupit si zvýhodněné vstupenky a využít individuálně místní dopravu k návštěvě vámi vybraného parku.

5. den:

snídaně, pobyt u moře, oběd. Po obědě odjezd k návštěvě San Leo, malebného opevněného městečka na skále s jedinou přístupovou cestou a nedobytnou tvrzí. Přejezd do San Marina, nejstarší republiky na světě a zároveň jednoho z nejmenších států Evropy. Prohlídka malebného centra hlavního města San Marina.

6. den:

snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře. Fakultativně místní dopravou návštěva historického centra Rimini – s prohlídkou jádra města – Augustův oblouk, hrad Malatesta, Tibériuv most, Chirurgův dům a možnosti nákupů na místním trhu na Piazza Cavour a Piazza Malatesta.

7. den:

snídaně. Dopoledne odjezd směrem k městečku Santarcangelo di Romagna, které si zachovalo v průběhu staletí své staré kouzlo. Dále jsou zde zajímavé člověkem vyhloubené jeskyně (více než 150), které tvoří skutečné podzemní město. Po procházce městečkem odjezd k návštěvě místní firmy Collina dei Poeti, kde se vyrábí velmi lahodná vína. Degustace 4 vzorků těchto vín a olivového oleje s bruschettou, možnost nákupu. Následuje objevování dalšího hradu, a to ve Verucchiu – bašty rodu Malatesta. Odpoledne volno, možnost koupání, večeře.

8. den:

snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře. Fakultativně půldenní výlet do středověkého města Urbino, jednoho ze sídel rodu Montefeltro, které je zapsané na seznamu kulturních památek UNESCO. Prohlídka centra města, Palazzo Ducale, Duomo, rodný dům malíře Raffaela. Cestou zpět exkurze ve firmě vyrábějící olivový olej a víno včetně malé degustace.

9. den:

snídaně, vyklizení pokojů, pobyt u moře, individuální volno, ve večerních hodinách odjezd do ČR.

10. den:

příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Možnosti ubytování

Počasí

Apulie

15°C Jasno

Benátky a okolí

19°C Jasno

Florencie a okolí

15°C Jasno

Kalábrie

14°C Jasno

Ligurie

17°C Jasno

Miláno a okolí

20°C Jasno

Neapol a okolí

19°C Jasno

Řím a okolí

15°C Jasno

Sardínie

17°C Jasno

Sicílie

19°C Jasno

Toskánsko

15°C Jasno