800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyŘím-Tivoli-Subiaco-Ostrov Ponza

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1. den: Odjezd z ČR.


2. den: V ranních hodinách příjezd do Říma, hlavního města Itálie dle pověsti založeného již v roce 753 př. Kř., půldruhého tisíciletí "střed" Evropy a dějiště klíčových historických událostí. Po příjezdu do Říma celodenní prohlídka s průvodcem - Vatikán, Andělský hrad, Piazza Navona, Fontána di Trevi, Pantheon, Forum Romanum, Koloseum, ... V podvečerních odinách odjezd do hotelu v okolí Říma, nocleh, fakultativně večeře.


3. den: Po snídani odjezd do Tivoli, po staletí nejoblíbenějšího výletního místa Římanů se zbytky chrámů a řadou historických budov a památek - Hadriánova vila - velkolepé sídlo císaře Hadriána, komplex více než třiceti budov rozprostírající se na ploše přes sto hekterů, Vila d´Este - letní rezidence z 16. století obklopená renesančními zahradami s terasami, sochami, mechem obrostlými fontánami a vodotrysky, odjezd do Subiaca, středověkého mšstečka nedaleko Říma ležícího na úpatí Monti Simbruini; nedaleký klášter sv. Benedikta z 12. století tvořící dva kostely nad jeskyní, v níž žil sv. Benedikt jako poustevník. Klášter sv. Scholastiky založený kolem roku 510 sv. Benediktem se třemi křížovými chodbami - renesanční, raně gotickou a cosmatskou, odjezd na ubytování, fakultativně večeře.


4. den: Po snídani odjezd do přímořského městečka Formio s mauzoleem s hrobkou Cicera, kostel San Giovanni Battista e Lorenzo z 9. století, zbytky Vily Mamurra, archeologické muzeum a další - individuální pobyt v přímořském měste nebo fakultativně výlet na ostrov Ponza - největší z Pontinských ostrovů, které tvoří zbytky vyhaslých sopek, hlavní obec Ponza s množstvím zajímavých skalních útvarů v okolí, možnost koupání, odpočinku. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.


5. den: Příjezd do ČR.

Počasí

Apulie

22°C Převážně oblačno

Benátsko

16°C Oblačno

Florencie a okolí

20°C Polojasno

Kalábrie

21°C Skoro jasno

Ligurie

21°C Jasno

Miláno a okolí

17°C Skoro jasno

Řím a okolí

21°C Polojasno

Sardínie

22°C Skoro jasno

Sicílie

22°C Polojasno

Toskánsko

20°C Polojasno

×