800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyŘím a etruská města

Sever oblasti Lazio byl významnou etruskou baštou. Kolem r. 800 př.n.l. rozvinuli Etruskové vysoce kulturní a ekonomicky silnou společnost. Pro zvýšení zemědělských výnosů vysušovali bažiny, narovnávali toky řek. Velký význam měla řemesla, hlavně zpracovávání kovů a šperkařství. Jejich kulturu a umění známe díky zachovalým bohatě zdobeným hrobům. A také díky tomu, že používali architektonické a umělecké techniky, které si Římané následně osvojili a prohlašovali je za své.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ŘÍM
- odlet z Prahy do Říma, transfer z letiště, ubytování na 2 noci. Pěší prohlídka staré části města s výkladem – Fontána di Trevi, Piazza di Spagna, Pantheon, Navona, Španělské schody, Koloseum, antická fóra a další.

2. den

ETRUSKÁ MĚSTA
- Návštěva archeologických vykopávek světového významu, pozůstatku etruských měst Cervetri a Tarquinia. Cervetri – bývalý etruský přístav, má hrobky na seznamu UNESCO. Tarquinia byla dle legendy založena na konci doby bronzové, ale dnešním lákadlem jsou hlavně překrásně vyzdobené hrobky, opět na seznamu UNESCO. Ve městě je také nejlepší etruské muzeum mimo Řím. Odpoledne odpočinek u jezera Bracciano.

3. den

ORVIETO
- odjezd do Orvieta, města postaveného na tufové skále. Prohlídka – historické centrum s unikátní gotickou katedrálou, studna Pozzo di San Patrizio. Odpoledne ochutnávka vína na farmě v blízkém okolí. Odjezd směr Perugia, zastávka u vodopádu Marmore.

4. den

PERUGIA – ASSISI
- prohlídka města Perugia, jednoho z nejlépe dochovaných italských měst – katedrála, Fontána Maggiore, etruská studna, etruské hradby. Odpoledne přejezd do Assisi,duchovního města, proslaveného svým rodákem Svatým Františkem. Prohlídka – Basilika di San Francesco se slavnou kryptou.

5. den

Volno do transferu, odjezd na letiště.

Fakultativní příplatky

příplatek za jednolůžkový pokoj 2 400 Kč

Povinné příplatky

místní pobytová taxa 2 EUR/osoba/noc

Počasí

Řím a okolí

24°C Skoro jasno

×