800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyŘím, Vatikán a Tivoli

5-denní zájezd s denním přejezdem.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd kolem poledne. Noční přejezd.

2. den

Pěší prohlídka nejvýznačnějších památek Říma a Vatikánu. Kromě jiného navštívíte chrám Svatého Petra a poblíž ležící Andělský hrad na břehu Tibery. Na opačném břehu si prohlédnete náměstí Piazza Navona s fontánou Čtyř řek a nedaleko ležícím Pantheonem. Nezapomenutelnou atmosféru nabízí okolí Španělských schodů s nedalekou fontánou di Trevi. Benátské náměstí s památníkem krále Viktora Emanuela II. a opodál ležícími starořímskými památkami – Forum Romanum a Koloseum. V průběhu pěší prohlídky budou jistě chvilky volna na odpočinek a vychutnání si překrásné římské atmosféry v některé z místních kavárniček. Ve svém volnu budete moci zavítat na individuální návštěvy muzeí.Ubytování. Nocleh.

3. den

Snídaně. Celodenní výlet do Tivoli. Hadriánova vila, antické sídlo a zahrady císaře Hadriána. Prohlídka Villy d’Este, krásné renesanční stavby. Palác byl postaven v 16. století pro kardinála Ippolita d’Este a později se stal majetkem Františka Ferdinanda d’Este. Architektonické řešení zahrady této vily s řadou fontán a vodních nádrží, jsou skvělým příkladem italské zahrady 16. století. Přejezd do vesničky Subiaco, kde naleznete kláštery Santa Scolastica a San Benedetto situované na skalním ostrohu, místo kde začal svou pouť zakladatel řádu svatý Benedikt. Krásné přírodní scenérie. Návrat do centra Říma. Nocleh.

4. den

Snídaně. Pěší prohlídka nejvýznačnějších památek Říma a Vatikánu. Kromě jiného navštívíte chrám Svatého Petra a poblíž ležící Andělský hrad na břehu Tibery. Na opačném břehu si prohlédnete náměstí Piazza Navona s fontánou Čtyř řek a nedaleko ležícím Pantheonem. Nezapomenutelnou atmosféru nabízí okolí Španělských schodů s nedalekou fontánou di Trevi. Benátské náměstí s památníkem krále Viktora Emanuela II. a opodál ležícími starořímskými památkami – Forum Romanum a Koloseum. V průběhu pěší prohlídky budou jistě chvilky volna na odpočinek a vychutnání si překrásné římské atmosféry v některé z místních kavárniček. Ve svém volnu budete moci zavítat na individuální návštěvy muzeí. Večer odjezd.

5. den

Návrat v odpoledních hodinách.

Minimální výměna na vstupy

60 Eur.

Počasí

Řím a okolí

13°C Jasno

×