800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySHERATON - eurovíkend

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

přílet do Říma, transfer do hotelu. Individuální program nebo možnost fakultativního panoramatického okruhu s českým průvodcem (exteriéry bazilika svatého Pavla za Hradbami, Cirkus Maximus, Koloseum, bazilika svatého Jana v Lateránu, bazilika Santa Maria Maggiore, oblast Termini, náměstí Republiky, oblast ulice Veneto, park Borghese, Andělský hrad, oblast Vatikánu, Benátské náměstí atd.). Večer možnost společné večeře v krásné čtvrti restaurací a barů Trastevere (Zátibeří), kam chodí většina Římanů na jídlo a skleničku.

2. den

po snídani informativní schůzka s delegátem v lobby hotelu. Individuální program respektive dopoledne možnost pěší procházky Římem s českým průvodcem (navštívíme známý kostel svatého Petra v řetězech, poté procházka kolem Kolosea, Fóra Romana – nejstaršího náměstí ve městě, okolo Trajánova fóra a Trajánovy tržnice – nejstarší nákupní centrum starověku. Kapitolský pahorek s krásnými vyhlídkami a památník Vittoriano na Benátském náměstí s vyhlídkami na celé centrum Říma). Odpoledne individuální volno k návštěvě interiérů Kolosea, k procházce centrem Fóra Romana či pahorku Palatinu, kde byly císařské vily. Krásným zakončením dne je bezpochyby posezení u Fontány di Trevi nebo v oblasti Španělských schodů.

3. den

po snídani dle aktuálního zájmu možnost fakultativní prohlídky Vatikánu s místní českou průvodkyní. Uvidíte nejzajímavější části Vatikánských muzeí, projdete si Sixtinskou kaplí, ze které projdete přímo do chrámu svatého Petra. Prohlídka končí na Svatopetrském náměstí a trvá cca 4hod. V případě zájmu lze objednat a zaplatit přímo na místě, a cena je pohyblivá dle počtu zájemců. Odpoledne individuální volno k návštěvě Andělského hradu, tržnice na Campo dei Fiori, krásného náměstí Piazza Navona či nejzachovalejšího bývalého antického chrámu - Pantheonu.

4. den

po snídani vyklizení pokojů a uložení zavazadel dle pokynů delegáta. Individuální volno, respektive dopoledne možnost fakultativního výletu do oblasti Castelli Romani (městečka Castel Gandolfo - letní sídlo papeže, jezeroLlago Albano (bývalý kráter vulkánu) a městečko Frascati. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

hotel SHERATON**** (snídaně)

moderní kongresový hotel v jižní části Říma ve čtvrti EUR. Stanice metra Magliana se nachází cca 10 minut pěšky od hotelu. Do centra města možno rovněž využít zdarma hotelový shuttle bus. Pokoje vybavené klimatizací, koupelnou s WC, TV – SAT, minibarem. U hotelu se nachází venkovní bazén.

Řím

Jedno z nejvýznamnějších historických a kulturních středisek na světě. Historické jádro Říma je součástí světového kulturního dědictví. Součástí města je Vatikán, sídlo papeže římskokatolické církve. Za shlédnutí určitě stojí bazilika Sv. Petra, dílo Gianlorenza Berniniho. Náměstí svatého Petra je pravděpodobně nejznámějším náměstím v Římě, a to nejen díky na světě jedinečné bazilice Svatého Petra, ale i z důvodu architektonického řešení geniálního projektu Gianlorenza Berniniho. V bazilice se nachází mnoho kaplí, umístěné po obvodu, kde můžeme obdivovat umělecká díla Berniniho, Greca nebo nejznámější Michelangelovi fresky v Sixtínské kapli.

Castel San´t Angelo

Hrad svatého Anděla, nebo-li Andělský hrad, který dodnes vévodí panoramatu Říma svojí ohromnou velikostí, a který je znám pod jménem Mole Hadriána, nebyl původně postaven jako obranná pevnost, ale jako monumentální hrobka císařů. Za středověku se stal pevností, dále útočištěm papežů – neboť s Vatikánem je spojen podzemní chodbou – a nakonec i vězením.

Forum Romanum

Je nejstarší část Říma. Nachází se mezi kopci Palatino, Campidoglio a Esquilino. V minulosti nebylo toto místo vůbec pohostinné, bylo bažinaté a zdrojem infekcí. Později však bylo za vlády krále Tarquinia Prisca meliorováno vysoce moderním způsobem. Ten dal postavit složitý systém kanalizace pro vysušení tohoto místa. Po ukončení meliorace se stalo místem obchodu. Díky velkému rozkvětu města, po punských válkách, Forum změnilo svůj vzhled. Staví se baziliky, chrámy a budují se nové cesty spojující Forum s obvody města.

Koloseum

Jedná se o největší amfiteátr, který byl kdy v Římě postaven a je symbolem jeho velikosti.

Španělské schody

Z náměstí della Spagna začíná slavná Scalinata di Trinita‘ dei Monti. Známe je ze slavných italských módních přehlídek i z filmů. Schodiště stoupá k náměstí Trinita‘ dei Monti. Uprostřed se nachází Obelissco Sallustiano, který pochází ze slavných Sallustianských zahrad. Mohutná stavba kostela della Trinita‘ dei Monti vévodí celému náměstí a je jedním z impozantních františkánských kostelů ve městě. Přesně ve středu náměstí se nachází Fontana della Barcaccia, dílo Pietra Berniniho.

Tivoli

Na kopci ležící Tivoli bylo kdysi populárním letoviskem. Je zde čistá voda, sirné prameny a krásná krajina. Dodnes se sem pravděpodobně nejraději vydávají na výlety obyvatelé Říma. Na některých místech se dochovaly zbytky chrámu, jež v minulosti zdobily vrchol kopce. Hadrianova vila – jedna z nejrozsáhlejších a nejúchvatnějších vil, které kdy Římané vystavěli (jednu dobu zabírala plochu větší než centrum císařského Říma). Traianův nástupce Hadrianus chtěl vytvořit kopie některých divů světa, jež spatřil na svých taženích. Kupříkladu Stoa Poikile, cesta kolem obdélníkového bazénu a zahrady, je napodobeninou kolonády stoiků v Athénách. Canopus zase připomíná strhující svatyni boha Sarapida v Alexandrii.

Počasí

Řím a okolí

15°C Bouřky

Podobné hotely v této lokalitě

CAMPING FLAMINIO VILLAGE

CAMPING FLAMINIO VILLAGE

Itálie, Řím a okolí, Řím

Cena od: 982 Kč

Pro skupinu:

CAMPING VILLAGE FABULOUS

CAMPING VILLAGE FABULOUS

Itálie, Řím a okolí, Řím

Cena od: 982 Kč

Pro skupinu:

×