800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyRozdílné světy Malty a Sicílie

Vydejte se s námi poznat nejkrásnější místa Malty a Sicílie. Malta na Vás zapůsobí svojí starobylou atmosférou, kterou umocňují mohutně opevněná města jako Valletta či Victoria a ohromné množství velkých katedrál a kostelů, které tvoří dominantu každého města i malého městečka. Na Sicílii si prohlédnete nejnavštěvovanější místa spojená s dominantami sopek - Liparské ostrovy a přímo na Sicílii je to stále aktivní Etna.

Trasa: Luga – Mellieha – Gozo – Ggantija – Lipari Victoria – Valletta – Catania – Liparské ostrovy – Vulcano – Etna

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy na Maltu. Přílet do Lugy. Transfer z letiště na hotel, ubytování a volný program. Nocleh.

2. den

Volný den.

3. den

Snídaně. Celodenní výlet na ostrov Gozo s obědem. Plavba trajektem cca 20 minut na ostrov Gozo, který je vzdálený cca 6 km a je druhým největším maltským ostrovem a známý je především pro svou jeskyni nymfy Calypso (nymfa Calypso byla jednou z nástrah na cestě Odyssea do rodné Ithaky). Zde navštívíte historický megalitický chrám Ggantija, který je nejstarší megalitickou stavbou na světě. Dále zde navštívíte známý přírodní úkaz tzv. Modré okno. Po návštěvě zálivu Xlendi, kde bude podáván oběd, si prohlédnete hlavní město Victoria, městskou citadelu i katedrálu. Volný čas ve městě můžete využít k nákupům. Návrat ve večerních hodinách zpět na hotel. Nocleh.

4. den

Snídaně. Polodenní výlet do hlavního města Valletta, útulné město s malými náměstími, úzkými uličkami, četnými kostely a citadelou. Navštívíte zde příjemné zahrady Upper Barraca, odkud je krásná vyhlídka na hlavní přístav. Dále pak uvidíte katedrálu Sv. Jana, která skrývá velké umělecké a architektonické poklady z dob maltézských rytířů. V oratoriu je vystaveno jedno z nejkrásnějších pláten Michelangela Merisiho zvaného Carravaggio. Interér tak patří mezi největší poklady Malty. Nebude chybět ani prohlídka paláce Grand Master, kde se nachází unikátní sbírka gobelínů. Návrat na hotel. Nocleh.

5. den

Snídaně. Zhruba tříhodinnová plavba katamaránem z Lugy do Catanie. Transfer z přístavu v Catanii na hotel, ubytování a nocleh.

6. den

Volný den.

7. den

Snídaně. Celodenní výlet na Liparské ostrovy a Vulcano. V ranních hodinách odjezd autobusem do Milazza, poté odjezd výletní lodí na Lipary největší z Liparských ostrovů. Po plavbě, která trvá cca 1,5 hodiny, budete mít volný čas na prohlídku ostrova. Možnost návštěvy např. archeolgického areálu s archeologickým muzeem. Po poledni se společně přesuneme na ostrov Vulcano, který je pouhých 10 minut plavby od Lipar. Možnost koupání na plážích, v sirném jezírku nebo výstupu na Velký kráter. V odpoledních hodinách odjezd zpět do Milazza a návrat na hotel. Nocleh.

8. den

Snídaně. Polodenní výlet na Etnu – symbol Sicílie, na největší činnou sopku v Evropě. Ve výšce 1900 m n. m. si prohlédneme kráter Silvestri a poté budete mít volný čas na fakultativní výjezd lanovkou do 2504 m n. m. Pro ty co milují adrenalin je zde možnost výjezdu jeepem s místním horským průvodcem až do 2900 m n. m. k vrcholu Etny. Nocleh.

9. den

Snídaně. Transfer na letiště v Catanii a odlet zpět do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Apulie

10°C Jasno

Benátky a okolí

7°C Převážně oblačno

Florencie a okolí

8°C Převážně oblačno

Kalábrie

6°C Skoro jasno

Ligurie

13°C Převážně oblačno

Miláno a okolí

7°C Převážně oblačno

Neapol a okolí

7°C Jasno

Řím a okolí

5°C Jasno

Sardínie

8°C Polojasno

Sicílie

15°C Skoro jasno

Toskánsko

8°C Převážně oblačno