800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTajemná krása Sardinie

Sardinie, to jsou starobylé památky od doby kamenné, tyrkysové moře a bělostné písčité pláže, hornaté vnitrozemí, údolí plná citrusových hájů a pastvin, vinné stezky, tradiční kultura venkova, kde starší ženy chodí oděny v černé barvě, a neobyčejné gastronomické zážitky.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Přílet do Cagliari, dle letového řádu prohlídka města, odjezd na ubytování.

2. den

BARUMINI - odjezd do Barumini, kde je nejrozsáhlejší a nejlépe zachovaný komplex megalitických kamenných věží zvaných nurágy, pod patronací UNESCO. Tyto podivné kuželovité kamenné pevnosti údajně postavili zdejší prehistoričtí obyvatelé. Doba jejich vzniku je odhadovaná na 1800-500 př.n.l., sloužily jako obranné věže a útočiště ostrovanů a lze je nalézt pouze na Sardinii. Přejezd do Giara di Gesturi, přírodní rezervace. Je to poslední místo na Sardinii, kde ještě volně žijí zakrslí koníci, kterých tu ještě ve středověku žila celá stáda.

3. den

THARROS - dopoledne prohlídka středověkého města Oristano-Torre di Mariano, pozůstatek středověkých hradeb, katedrála. Dál prohlídka starověké památky Tharros na poloostrově Sinis, místa, které dosáhlo svého vrcholu za Kartaginců, ale většina dnešních památek je z římského období. Odpoledne volno na koupání v moři.

4. den

BOSA-GROTTE DI NETTUNO - návštěva městečka Bosa, známého výrobou sladkého vína Malvasia, ochutnávka v typické osterii v centru. Pokračování do Alghera, pitoreskního města s úzkými uličkami a rybářským koloritem. Pokračování do přírodní rezervace Capo Caccia, tvořená růžovým vápencem, návštěva jeskyně Grotte di Nettuno, koupání.

5. den

SEVER SARDINIE - pokračování do severní části ostrova, která je hojně navštěvovaná nejrůznějšími celebritami – letovisko Santa Teresa di Gallura, Porto Cervo, Pallau. Koupání.

6. den

CODDU VECCHIU - dopoledne návštěva jedné z nejvýznamnějších památek nuragické kultury tzv.Hrobky obru. Přejezd do Orosei, koupání.

7. den

NUORO - odjezd přes Nuoro, Srdce Sardinie, na úpatí hory Monte Ortobene, do oblasti Orgosolo. Zastávka na oběd připravený místními pastýři z lokálních produktů – vepřové na grilu, uzeniny,víno. A také místní typické, pronikavě vonící sýry, jako je pecorina nebo uzená ricotta. Pokračování do jižní části ostrova.

8. den

Volno do transferu na letiště, odlet.

Fakultativní příplatky

- příplatek za jednolůžkový pokoj 4 300 Kč
- večeře 3 300 Kč

Počasí

Sardínie

22°C Skoro jasno

×