800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší ze Sardinie - 8 denní

Olbia • Nuoro • Tortoli • Alghero • Santa Teresa • Maddalena • Ajaccio • Bonifacio

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

přílet do Olbie, města na severovýchodě Sardinie, které spojuje Sardinii s Itálií. Jde o starověké město a jeho název pochází z řeckého původu, dle legendy byla Olbia založena Řeky. Transfer na ubytování. Individuální volno, večeře a nocleh.

2. den:

snídaně, odjezd do městečka Nuoro, které je kulturním centrem Sardinie. Zde se narodili významní umělci jako např. Sebastiano Satta a Grazia Deledda (první italská žena, která získala Nobelovu cenu v roce 1926 za literaturu), prohlédneme si muzeum této slavné spisovatelky a dále muzeum krojů. Návštěva města Orgosolo, tzv. města banditů. Orgosolo je známé svými politickými nástěnnými malbami zvanými „murales“. Kvůli vysoké kriminalitě bylo město přezdíváno jako „město vrahů“. Přejezd do Tortolí na východní pobřeží Sardinie, nocleh.

3. den:

snídaně, návštěva hlavního města ostrova Cagliari. Průvodce vás zavede do historického centra města, čtvrti Castello, kde budete mít možnost vystoupat na Sloní věž (Torre dell’Elefante). Zajímavá je také prohlídka katedrály, římského amfiteátru nebo komplexu muzeí. Individuální volno, možnost koupání. Večeře, nocleh.

4. den:

snídaně, přejezd do městečka Pula, u kterého se rozkládá archeologická zóna Nora. Nejstarší město celé Sardinie, svého času byla i jejím hlavním městem. Prohlédnete si punskou část a mnohem zachovalejší římskou část vykopávek, ve které se dochovaly lázně a divadlo. Přejezd napříč ostrovem do Oristana, zastávka v městečku známého tradiční hrnčířskou výrobou a zachovaným středověkým opevněním s několika věžemi. Večeře, nocleh.

5. den:

snídaně, přejezd do Tharrosu, historického města založeného Féničany, kde navštívíme památky obrovské archeologické ceny (pozůstatky lázní, podzemní pohřebiště, fénický chrám s obětištěm atd.). Prohlídka přístavního města Bosa, město se nachází u ústí jediné splavné řeky ostrova s úzkými uličkami, řadou středověkých budov – dóm z 15. století, kostel San Pietro, Castello di Serravalle. Přejezd do nádherného městečka Alghero z počátku 12. století, následně osídlené přistěhovalci ze Španělska. Městečko se středověkými hradbami, katalánskou atmosférou, půvabným historickým centrem s četnými kostely a záplavou malebných obchůdků. Večeře, nocleh.

6. den:

snídaně, prohlídka působivého městečka Castelsardo, situovaném na mohutném skalisku nad mořem s místním hradem a hradbami ze 12. století. Dále si prohlédneme tzv. Roccia dell´Elefante, mohutný lávový blok připomínající sloní tělo. Uvnitř je vyhloubena hrobka s pohřební komůrkou. Santa Teresa di Gallura na severu ostrova nabízí krásný výhled na protější ostrov Korsika. Večeře, nocleh.

7. den:

po snídani odjezd do severozápadní části ostrova – Costa Smeralda – Smaragdové pobřeží – nejkrásnější část ostrova s desítkami ostrůvků s nádhernými plážemi a zátokami, výlet lodí na ostrov Maddalena. Individuální volno na koupání. Večeře, nocleh.

8. den:

snídaně, individuální volno na koupání a dle letového řádu transfer na letiště. Odlet zpět do ČR.

Počasí

Sardínie

22°C Skoro jasno

×