800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySeveroitalské perly

Verona | Benátky | Ferrara | Bologna | Florencie | Pisa | Carrara | Janov | Milano

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy v ranních hodinách do Milána, transfer z letiště, prohlídka města, kde mj. nalezneme řadu unikátních staveb - Dóm - jedna z největších gotických katedrál na světě se 135 věžičkami a nesčetnými plastikami a chrliči, obchodní pasáž Galeria Viktoria Emmanuela II, světově nejprestižnější budova opery La Scala, zámek Castello Sforzesco s půvabným arkádovým dvorem..., odjezd do Verony, prohlídka města spojeného s Shakespearovským dílem Romeo a Julie, v jehož centru se zachovala řada půvabných římských a renesančních památek - třetí největší amfiteátr na světě, působivý hrad Castelvecchio, Piazza dei Signori se sochou Davida a několika paláci, kostel Santa Maria Antica s bizarními náhrobky Scageriů, vládců Verony, Dóm... až po Juliin dům s balkonem či samotnou hrobkou Julie. odjezd na ubytování, večeře.
2. den: Po snídani odjezd do Benátek - prohlídka města, které právem nese titul "jedinečné". Stovky paláců podél Canale Grande s nejznámějším mostem Ponte di Rialto, monumentální barokní kostel a dominanta města Santa Maria della Salute stojící na milionu dřevěných pilot, jedinečné náměstí sv. Marka s Kampanilou, bazilikou sv. Marka, Dóžecím palácem s Mostem vzdechů, orlojem apod., volno k individuálním prohlídkám, nákupům apod., odjezd z Benátek na ubytování, večeře.
3. den: Po snídani odjezd do Ferrary - jednoho z největších opevněných měst oblasti. Půsovibý hrad Castello Estense s příkopy, věžemi a cimbuřím, Palazzo del Comune - středověký palác z pol. 13. stol., Palazzo Schifanoia - letní sídlo rodu Esteů, Diamantový palác..., volno. Bologna - město jehož historické centrum je unikátně tvořeno souborem cihlových budov a rozkošných ulic s podloubími, ozdobené paláci a kostely. Slavná Neptunova fontána (1566) a šikmé věže Asinelli (97 m) a Garisenda jsou dodnes obdivovanými dominantami města. Volno k prohlídkám a nákupům, odjezd na ubytování, večeře.
4. den: Po snídani odjezd do Florencie, návštěva jedinečného a úchvatného památníku renesance, ve své době kulturního a intelektuálního srdce Evropy přitahující do města řadu umělců, kteří z něj učinili největší renesanční skvost na světě... Medicejská kaple a palác, Dóm a baptisterium, most Ponte Vecchio, Piazza della Signorina s Palazzo Vecchio a řadou proslulých skulptur - David, Neptunova fontána, orientační prohlídka města s průvodcem, volno k individuálním prohlídkám, v odpoledních hodinách odjezd do Pisy k prohlídce exteriérů proslulé šikmé věže a baptisteria, volno, odjezd na ubytování, večeře.
5. den: Po snídani odjezd do městečka Carrara, celosvětově proslaveného zpracováním mramoru, který se v okolí těží a jenž se výrazně podepsal na urbanistice města - Carrarský dóm na Piazza del Duomo, Michelangelův dům či elegantní Piazza Alberica dodávají městu na zajímavosti. Odjezd do Janova - přístavního města právem hrdého na své dějiny a legendy. Paláce na Via Balbi, Via Garibaldi a obrazy a sochy v kostelech patří k nejkrásnějším v této části země. Na mnoha místech se návštěvních setká s připomínkami na nejslavnějšího rodáka Kryštofa Kolumba. Volno, odjezd na ubytování do oblasti Milána, večeře.
6. den: V ranních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy.

Počasí

Apulie

15°C Dešťové přeháňky

Benátky a okolí

18°C Jasno

Florencie a okolí

18°C Jasno

Kalábrie

18°C Polojasno

Ligurie

20°C Jasno

Miláno a okolí

18°C Jasno

Neapol a okolí

17°C Skoro jasno

Řím a okolí

15°C Jasno

Sardínie

19°C Jasno

Sicílie

22°C Polojasno

Toskánsko

18°C Jasno

×