800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyAutem Po SicÍlii

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den: sobota

ODLET Z ČR A PŘÍLET DO CATANIE
Vyzvedněte si auto a jeďte do hotelu v oblasti Giardini Naxos/Taorminia. Večeře a nocleh.

2. den: neděle

ETNA – TAORMINA
Hora Etna je skutečnou dominantou Sicílie. Dříve byla hora nazývána Mongibello (z arabského slova Ghebehel). Navštívíte zaniklé krátery hory Silvestri ve výšce 2 000 m. Do výšky 2 900 m můžete jet jeepem a lanovkou. Odpoledne si prohlédnete Taorminu, perlu Sicílie s velmi známým řeckým divadlem ze 3. století a katedrálu. Procházka po charakteristické cestě Taorminie a volný čas na nákupy. Odjezd zpět na hotel, večeře a nocleh.

3. den: pondělí

GIARDINI NAXOS-TAORMINA – MESSINA – CEFALÙ – PALERMO AREA
Po snídani odjezd do Messiny. Návštěva monumentů, jakými jsou Chrám di Santa Maria degli Alemanni, Katedrála Monte di Pietà a Fontana di Orione. V poledne předvede zvonice katedrály úžasné představení. Podél pobřeží Tyrhénského moře můžete navštívit vesnice jako Tindari, poznáte i mys Capo Tindari ležící na pevninském výběžku s křesťanskou svatyní Černé Madony, Patti, Gioiosa Marea, Capo D´Orlando a Santo Stefano di Camastra. Po příjezdu do Cefalù, jemuž dominuje skála La Rocca, navštívíte katedrálu z 12. století a pokračujete do Palerma. Příjezd do hotelu v oblasti Palerma. Večeře a nocleh.

4. den: úterý

PALERMO – MONREALE
Palermo, hlavní město provincie a kraje, leží na široké pláži Tyrhénského moře u úpatí hory Monte Pellegrino. Projdete se starým městem, které je bohaté na velkolepé budovy v byzantském, arabsko-normanském a barokním slohu. Navštívíte kostel San Giovanni degli Eremiti, jednu z nejdůležitějších arabsko-křesťanských prací v Palermu, královský palác Pallazo dei Normanni s kaplí Palatine a katedrálu se dvěma hrobkami – královskou a císařskou. Dále budete pokračovat do městečka Monreale a poté zhlédnete oblíbený honební revír normanských králů. Čeká vás návštěva katedrály a kláštera Benediktýnů, právem považovaného za vlajkovou loď románské architektury na Sicílii. Odpoledne doporučujeme věnovat nákupům. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

5. den: středa

SEGESTA – ERICE – SELINUNTE – SCIACCA - AGRIGENTO OMGEVING
Po snídani odjezd do Segesta, důležitého sicilského města, vzkvétajícího za Římanů, které rychle začalo upadat až do začátku středověku, kdy se změnilo v ruiny. Navštívíte archeologické naleziště s pozoruhodným dórským chrámem na Monte Barbaro s výhledem na záliv Castellamare. Cesta pokračuje do Erice, středověkého města na vrcholu hory Monte San Giuliano; tam vás čeká procházka, návštěva dómu a hradu. Dále budete pokračovat do Selinunte, který byl založen v druhé polovině 7. století. Po návštěvě archeologického naleziště odjezd do hotelu v oblasti Agrigento, večeře a nocleh.

6. den: čtvrtek

SCIACC - AGRIGENTO OMGEVING – PIAZZA ARMENIA
Agrigento je světoznámý, skutečně velkolepý archeologický poklad. Čeká vás návštěva údolí chrámů s dórským Chrámem Juny, obklopeným sloupy na čtyřschodovém podiu, dále chrámem Concordia, který je považován za jednu z nejdůležitějších staveb řeckého světa. A chrám Herkulův byl prvním z agrigentských dórských chrámů a pochází z konce 6. století. Poté se přesunete do Piazza Armerina. Nedaleko města leží ruiny Villa Romana del Casale, proslulé v celém světě pro nádherné mozaiky, příklad římské historie. Příjezd do hotelu v oblasti Piazza Armerina. Večeře a nocleh.

7. den: pátek

PIAZZA ARMERINA – SIRACUSA
Po snídani odjezd do Syrakus, významného archeologického centra. Navštívíte řecká divadla, uvidíte oltář Herona II., římský amfi teátr a krásný skalní výtvor nazvaný Dionýsovo ucho. Nejstarší část města leží na malém ostrůvku Ortigia s rozvalinami starověkých řeckých staveb, jakými jsou například Apollonův chrám, stopy grandiózního chrámu Atheny (nyní část katedrály) a Aretuská fontána. Příjezd do hotelu v Syrakusách, večeře a nocleh.

8. den: sobota

ODLET DO ČR
Po snídani odjezd na letiště v Catanii, vrácení půjčeného auta a odlet do ČR.

Počasí

Sicílie

20°C Jasno

×