800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPestobarevná Sicílie v seniorském rytmu

To nejlepší ze Sicílie v ideálním rytmu pro seniory.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1. den: Odlet z Prahy do Catanie, transfer do hotelu v oblasti Giardini Naxos, ubytování, večeře, nocleh.
2. den: Po snídani odjezd do přírodní rezervace Alcantara, která byla vyhloubená vodou stejnojmenné říčky do bazaltových vrstev. Návrat do hotelu v poledních hodinách. Odpoledne individuální volno s možností návštěvy Archeologického parku v Giardini Naxos. Večeře, nocleh.
3. den: Individuální volno, možnost fakultativního výletu na Liparské ostrovy (není zahrnut v ceně): odjezd do přístavu v Milazzu, nalodění, odjezd lodí na Lipari, zastávka v přístavu. Volný čas na prohlídku pevnosti s archeologickým areálem a na procházku tímto malebným městečkem. Odjezd lodí do přístavu Porto Levante na ostrově Vulcano. Možnost pěšího výstupu k Velkému kráteru s fumarolovým poklem (cca 3 Eur vstupné), návštěvy černé sopečné pláže či koupání v místním termálním sirném bahenním jezírku (cca 2 Eur vstupné). Odjezd z Vulcana a obeplutí ostrova. Návrat do přístavu v Milazzu, transfer zpět do hotelu. Večeře, nocleh.
4. den: Po snídani odjezd přes městečka Santa Venerina a Zafferana Etnea na Etnu, nejvyšší sopku v Evropě, výjezd autokarem do nadmořské výšky 1950 m. n. m., kde uvidíte krátery i oblasti lávových polí. Volný čas na prohlídku kráteru Silvestri. Možnost fakultativního výjezdu lanovkou do nadmořské výšky 2500 m. n. m. nebo lanovkou a jeepem do nadmořské výšky 2900 m. n. m. (není zahrnuto v ceně). V odpoledních hodinách návštěva rybářských městeček Acicastello a Acitrezza na pobřeží Jónského moře. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách, volno, večeře, nocleh.
5. den: Individuální volno s možností individuální návštěvy romantické Taorminy s překrásným řecko-římským divadlem. Večeře, nocleh.
6. den: Po snídani odjezd autokarem do Syrakus, které patřily k nejvýznamějším a nejkrásnějším řeckým městům v období 5.-3. století před naším letopočtem. Prohlídka baziliky sv. Jana Evangelisty, krypty sv. Marciana a katakomb sv. Jana. Návštěva kostela Santuario Madonna delle Lacrime. Přejezd autokarem k ostrovu Ortigia (spojen s pevninou mosty) a volný čas na procházku historickým centrem s překrásnou katedrálou, kostelem sv. Lucie a Aretusiným pramenem. Po obědě prohlídka čtvrti Neapolis s archeologickým parkem: římské divadlo, oltář Hierona II., do skály vyhloubené Teatro Greco, Rajská latomie a Dionýsovo ucho. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.
7. den: Individuální volno s možností celodenního fakultativního výletu do Monreale, Palerma a Cefalú (není zahrnut v ceně): Prohlídka Monreale, baziliky proslulé svými mozaikami a klášterním dvorem ze 13. století. Návštěva Palerma, hlavního města Sicílie se svým Palazzo Reale a Capella Pallatina, katedrálou a náměstím Piazza Quattro Canti. Pokračování podél severního pobřeží Sicílie do středověkého města Cefalú, zastávka a prohlídka normanské katedrály ze 12. století. Večeře, nocleh.
8. den: Po snídani dopolední okružní prohlídka Catanie (dle časových možností s ohledem na letový řád), transfer na letiště, odlet do Prahy.

Počasí

Sicílie

18°C Jasno

×