800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPestrobarevná Sicílie

Catania - Giardini Naxos - Liparské ostrovy - Noto - Taormina - Etna - Syrakusy - soutěska Alcantara

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Catanie , transfer do hotelu v oblasti Giardini Naxos , ubytování, večeře, nocleh.
2. den: Po snídani, odjezd do přírodní rezervace Alcantara - soutěsky, která byla vyhloubená vodou stejnojmenné říčky do bazaltových vrstev (vstup není v ceně). Návrat do hotelu v poledních hodinách. Odpoledne individuální volno s možností návštěvy Archeologického parku v Giardini Naxos. Večeře, nocleh.
3. den: Snídaně, odjezd autokarem přes městečka Santa Venerina a Zafferana Etnea na Etnu, nejvyšší sopku v Evropě (výjezd do1900 m. n.m.), kde uvidíte krátery i oblasti lávových polí. Volný čas na prohlídku kráteru Silvestri. Možnost fakultativního výjezdu lanovkou do nadmořské výšky 2500 m.n.m. nebo lanovkou a jeepem do 2900 m.n.m. Návrat do hotelu, volné odpoledne s možností koupání, večeře, nocleh.
4. den: Časná snídaně, odjezd autokarem do přístavu v Milazzu. Výlet lodí na Liparské ostrovy , zastávka v přístavu Marina Corta na ostrově Lipari . Volný čas na prohlídku pevnosti s archeologickým areálem a procházku malebným městečkem. Odjezd lodí do přístavu Porto Levante na ostrově Vulkano . Možnost pěšího výstupu na Velký kráter s fumarolovým polem, návštěva černé sopečné pláže s možností koupání nebo koupání v termálním sirném bahenním jezírku (vstupy nejsou zahrnuty v ceně). Odjezd z Vulkana a návrat do přístavu v Milazzu a transfer autokarem zpět do hotelu. Večeře, nocleh.
5. den: Individuální volno s možností celodenního fakultativního výletu do Monreale a Palerma (není zahrnut v ceně). Prohlídka Monreale, baziliky proslulé svými mozaikami a klášterním dvorem ze 13. století. Návštěva Palerma, hlavního města Sicílie se svým Královským Palácem a Palatinskou kaplí, katedrálou a náměstím Piazza Quattro Canti. Návrat do hotelu ve večerních hodinách. Večeře, nocleh.
6. den: Snídaně, odjezd do Syrakus , které náležely k nejvýznamnějším a nejkrásnějším řeckým městům 5.-3. století př. n. l.. Návštěva kostela Santuario Madonna delle Lacrime. Přejezd autokarem k ostrovu Ortigia (spojený s pevninou mosty) a volný čas na procházku historickým centrem s katedrálou, kostelem sv. Lucie a Aretusiným pramenem. Odpoledne prohlídka čtvrti Neapolis a zdejšího archeologického parku: Teatro Romano, oltář Hieroa II., do skály vyhloubené Teatro Greco, Rajská latomie a Dionýsovo ucho. Poté odjezd do překrásného barokního městečka Noto, volná prohlídka centra, kterému vévodí dóm San Nicolo s dvojicí věží z 18. století a Gagliardiho kostel Santissimo Crocifisso se sochou Panny Marie. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.
7. den: Snídaně, individuální volno, které můžete využít ke koupání či k návštěvě romantického městečka Taormina s řecko-římským divadlem. Večeře, nocleh.
8. den: Snídaně, dle časových možností volná okružní prohlídka Catanie, transfer na letiště, odlet do Prahy.

Počasí

Sicílie

23°C Jasno

×