800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySicílie a Malta

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Povinné příplatky

pobytová taxa u hotelů na Sicílii (platba na místě, cca 8 EUR/ osoba)

1. den:

odlet z Prahy do Catanie, druhého největšího města na ostrově, vystavěného na úpatí majestátní Etny. Catania je barokním architektonickým skvostem, který za svou barokní podobu vděčí poslednímu velkému zemětřesení z roku 1693, jež původní město zcela zničilo. Transfer do hotelu, večeře a nocleh.

2. den:

snídaně, v dopoledních hodinách výlet na dominantu celého ostrova, na vulkán Etna, kde uvidíme zajímavou „měsíční“ krajinu s lávovými útvary. Odpoledne odjezd do nedaleké Taorminy, jednoho z nejnavštěvovanějších městeček na Sicílii, které se tyčí ve výšce cca 200 m n. m., a jehož nejvýznamnější památkou je divadlo. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

3. den:

snídaně, odjezd do Syrakus, které bývaly hospodářským a kulturním centrem antické Sicílie. Prohlídka místního archeologického areálu. Odpoledne prohlídka malebného městečka Noto, návrat do hotelu, večeře a nocleh.

4. den:

snídaně. Individuální volno s možní koupání u moře. Večeře, nocleh.

5. den:

snídaně, transfer do přístavu a trajekt na Maltu (doba plavby zhruba 2,5 hodiny). Připlutí na ostov Malta, transfer do hotelu, individuální volno nebo procházka s průvodcem. Večeře. Nocleh.

6. den:

snídaně, prohlídka hlavního města ostrova La Valletta, návštěva zahrad Baracca s překrásným výhledem na hlavní přístav, katedrály sv. Jana (jednoho z největších pokladů Malty), Paláce velmistrů (sídla maltského parlamentu a kanceláří prezidenta republiky). Pokračování do Rabatu, předměstí Mdiny a poté návštěva bývalého hlavního města Malty - Mdiny, z jehož obranných hradeb je výhled na celý ostrov (prohlídka města, návštěva katedrály sv. Pavla). Krátká foto zastávka u útesů Dingli, pojmenovaných podle nejvýše položeného městečka na Maltě, odkud je výhled i na sousední ostrov Filfla. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

7. den:

snídaně, celodenní výlet na sousední ostrov Gozo, dle pověstí obývaný mytickou nymfou Kalypsó. Návštěva prehistorických chrámů Ggantija, známý přírodní úkaz Modré okno, po obědě v typické vesničce návštěva hlavního města ostrova Victoria (místní citadela a katedrála, volno k nákupům).

8. den:

snídaně, dle letového řádu individuální volno, transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

Počasí

Sicílie

22°C Jasno

×