800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySicílie - od antiky po baroko

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den : Odlet z Prahy do Catanie. Transfer z letiště do hotelu, ubytování v oblasti Acicastello / Acitrezza. Večeře v hotelu.
2. den : Snídaně. Odjezd autobusem přes městečka Santa Venerina a Zafferana Etnea na Etnu nejvyšší sopku v Evropě, výjezd autobusem do 1950 m.n.m., kde uvidíte krátery i oblasti lávových polí. Volný čas na prohlídku Kráterů Silvestri. Možnost fakultativního výjezdu* lanovkou do nadmořské výšky 2500 m nebo lanovkou + jeepem do 2900 m. ( *není zahrnuto v ceně výletu : Euro 30,00 lanovka,  kompletní s jeepem Euro 60,00). V odpoledních hodinách návštěva rybářských městeček Acicastello a Acitrezza na pobřeží moře Jonského. Večeře v hotelu.
3. den : Snídaně. Odjezd autobusem do Catanie, okružní prohlídka města. Volný čas na prohlídku města : katedrála sv. Agáty, římské divadlo, hrad Ursino a na návštěvu rybího trhu. Dále autobusem do Syrakus, které náležely k nejvýznamnějším a nejkrásnějším řeckým městům 5. – 3. století před n.l.. Prohlídka čtvrti Neapolis - Archeologický park : Teatro Romano, oltář Hierona II, do skály vyhloubené Teatro Greco, Rajská latomie a Dionýsovo ucho. Návštěva kostela Santuario Madonna delle Lacrime. Přejezd autobusem k ostrovu Ortigia (spojený s pevninou mosty ) a volný čas na procházku historickým centrem s překrásnou katedrálou, kostem sv. Lucie a Aretusinym pramenem. Krátká zastávka v městě Avola a ochutnávka místního vína – Nero d’Avola. Ubytování v oblasti města Noto. Večeře v hotelu.
4. den : Snídaně a prohlídka města Noto, kterému vévodí dóm San Nicolò s dvojicí věží z 18. století a Gagliardiho kostel Santissimo Crocifisso se sochou Panny Marie. Vydáme se podél pobřeží moře Jónského do Marzamemi, rybářské osady s lovištěm tuňáků a zastávka na výběžku Capo Passero. V odpoledních hodinách návštěva Ragusy a barokního města Ibla, s Domem San Giorgio a malebnou zahradou Giardino Ibleo z poloviny 19 století s kostely San V. Ferreri, San Giacomo a Cappuccini. Ubytovaní v oblasti Agrigenta. Večeře v hotelu.
5. den : Snídaně. Dopoledne prohlídka s místním průvodcem - archeologického parku “Údolí chrámů “- rozsáhlý areál s několika unikátními starověkými zbytky chrámů - UNESCO. Odpoledne návštěva Eraclea Minoa, prohlídka pozůstatků starověkého řeckého města s divadlem, z konce 4 století před n.l., které je vytesané do měkkého kamene a dnes je chráněno zvláštním plastovým štítem. Možnost koupání ve Středozemním moři – Realmonte / Scala dei Turchi. Večeře v hotelu.
6. den : Snídaně. Odjezd do městečka Piazza Armerina a návštěva římské vily Casale, která je jedním z nejkrásnějších příkladu římských venkovských sídel. Díky nádherným mozaikovým podlahám, je tato vila známa po celém světě. Odpoledne pokračovaní vnitrozemím ostrova do města keramiky Caltagirone s uzkými uličkami a jedinečným majolikovým schodištěm. Ubytovaní v oblasti Giardini Naxos. Večeře v hotelu.
7. den : Snídaně a večeře v hotelu – volny den / individuální návštěva ( místní dopravou ) romantické Taorminy : řecko-římské divadlo, Odeon, Palazzo Corvaja, katedrála, městské zahrady se středomořskou vegetací. Možnost navštívit také malou vesničku nad Taorminou – Castelmola.
8. den : Snídaně. Transfer na letiště v Catanii a odlet do Prahy. Přílet do Prahy.

Počasí

Sicílie

20°C Jasno

×