800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší ze Sicílie s výletem na Liparské ostrovy

  • Krásný pobyt s nejznámnějšími místy Sicilíe

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Povinné příplatky

pobytová taxa u některých hotelů (platba na místě, cca 6 EUR)

1. den:

odlet z Prahy do Catanie, druhého největšího města na ostrově, vystavěného na úpatí majestátní Etny. Catania je barokním architektonickým skvostem, který za svou barokní podobu vděčí poslednímu velkému zemětřesení z roku 1693, jež původní město zcela zničilo. Transfer z letiště, přes vnitrozemí Sicílie, do města Enny, které bylo střediskem Sikanu. Krátká prohlídka města a hradu Castello di Lombardia, který je nejvyšším bodem města. V podvečerních hodinách pokračování do hotelu v oblasti Palerma, večeře a nocleh.

2. den:

snídaně, celodenní prohlídka Palerma a jeho okolí. V dopoledních hodinách návštěva Monreale a zdejší baziliky světově proslulé svými mozaikami a klášterním dvorcem ze 13. století. Odpoledne návrat do Palerma, prohlídka města včetně Pallazzo Reale, Capella Pallatina, katedrály a Piazzi Quatro Canti. Večeře a nocleh.

3. den:

snídaně, odjezd podél severního pobřeží Sicílie do středověkého města Cefalú, zastávka a prohlídka normanské katedrály z 12. století. Pokračování přes vnitrozemí Sicílie.

Piazza Armerina

a prohlídka Římské vily - „Villa Casale“ , kde se nachází nejrozsáhlejší a nejbohatší komplex s mozaikami na světě. Odpoledne příjezd do hotelu v Giardini Naxos, ubytovaní a večeře.

4. den:

snídaně. Dopoledne výlet po východním úbočí, přes městečka Santa Venerina a Zafferana Etnea. Výlet na dominantu celého ostrova, na vulkán Etna, kde uvidíme zajímavou „měsíční“ krajinu s lávovými útvary. Odpoledne odjezd do nedaleké Taorminy, jednoho z nejnavštěvovanějších městeček na Sicílii, které se tyčí ve výšce cca 200 m n. m. a jehož nejvýznamnější památkou je divadlo. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

5. den:

snídaně. Odjezd z hotelu do přístavu v Milazzu. Lodí dále na ostrov Lipary, zastávka v přístavu Marina Lunga. Volný čas na prohlídku pevnosti s archeologickým areálem a procházka malebným městečkem. Obeplutí ostrova Lipary a zastávka v přístavu Porto di Levante na ostrově Vulcano. Možnost pěšího výstupu na Velký kráter s velkým fumarolovým polem, návštěva černé sopečné pláže nebo koupání v termálním sirném bahenním jezírku. Obeplutí ostrova, prohlídka Koňské jeskyně a Venušiných lázní. Návrat do přístavu v Milazzu. Transfer zpět do hotelu. Večeře. Nocleh.

6. den:

snídaně, volný den na koupání v Giardini Naxos. Večeře. Nocleh.

7. den:

snídaně, odjezd do Syrakus, které bývaly hospodářským a kulturním centrem antické Sicílie. Prohlídka místního archeologického areálu. Odpoledne prohlídka malebného městečka Noto, návrat do hotelu, večeře a nocleh.

8. den:

snídaně, návštěva rybářského městečka Acicastello, okružní jízda Catanií a transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Možnosti ubytování

Počasí

Sicílie

21°C Skoro jasno

×