800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelký okruh Sicílií s návštěvou Stromboli

Catanie - Agrigento - Saline - Trapani - Erice - Segesta - Monreale - Palermo - Cefalú - Enna - Piazza Armerina - Giardini Naxos - Syrakusy - Noto - Panarea - Stromboli - Etna - Taormina

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Catanie, odjezd přes vnitrozemí Sicílie do města Enny, která má prastarý původ a jako Henna bylo střediskem Sikanu. Volná prohlídka města a hradu Castello di Lombardia, které je nejvyšším bodem města. Poté transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.
2. den: Po snídani prohlídka Agrigenta s místním odborným průvodcem, během níž uvidíte archeologický park „Údolí chrámů“ – rozsáhlý areál s několika unikátními starověkými zbytky chrámů, které jsou na seznamu Světového dědictví UNESCO. Pokračování po západním pobřeží Sicílie k přírodní rezervaci se solnicemi „Saline“ nedaleko Trapani. Následuje návštěva středověkého městečka Erice, založeného na bájné hoře Eryx již za dob řecké kolonizace ostrova. Odjezd do Segesty, krátká zastávka a prohlídka dórského chrámu z 5. století př. n. l.. Večer příjezd do Palerma, ubytování v hotelu, večeře, nocleh.
3. den: Snídaně, dopoledne prohlídka Monreale s místním průvodcem, návštěva baziliky světově proslulé svými mozaikami a klášterním dvorem ze 13. století. Následuje panoramitická prohlídka města Palerma, založeného Kartáginci. Mezi nejzajímavější památky patří Normanský palác a Capella Pallatina, katedrála, kostel San Cataldo, Piazza Quatro Canti. Odpoledne volné pokračování prohlídky města. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.
4. den: Po snídani odjezd podél severního pobřeží do středověkého města Cefalú, zastávka a prohlídka normanské katedrály ze 12. století. Odpoledne zastávka v Piazza Armerina a prohlídka římské vily Villa Casale, kde se nachází nejrozsáhlejší a nejbohatší komplex mozaiek na světě. Odpoledne příjezd do hotelu v Giardini Naxos, ubytování, večeře, nocleh.
5. den: Snídaně, dopoledne návštěva antických Syrakus. Prohlídka čtvrti Neapolis s místním průvodcem, kde se rozprostírá archeologický park: Teatro Romano, oltář Hierona II., do skály vyhloubené Teatro Greco, Rajská latomie – Dionýsovo ucho. Procházka historickým centrem ostrova Ortigia s překrásnou katedrálou, ve které se nachází části původního dórského Athénina chrámu s Aretusiným pramenem. Odpoledne prohlídka barokního města Noto, který je na seznamu Světového dědictví UNESCO. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.
6. den: Časná snídaně, odjezd do přístavu v Milazzu, nalodění, odjezd rychlolodí k ostrovu Panarea, nejmenšímu a nejmalebnějšímu z Liparských ostrovů. Zastávka v přístavu S. Pietro, volný čas na prohlídku. Odpoledne pokračování lodí k ostrovu Stromboli do přístavu Stromboli Scari. Volný čas na prohlídku. Večeře na lodi (místní specialita – Eolské makarony s vínem). Po setmění přejezd lodí pod Sciara del Fuoco a sledování erupcí, jedné z nejaktivnějších sopek na světě. Návrat do přístavu v pozdních večerních hodinách, odjezd do hotelu, nocleh.
7. den: Po snídani odjezd na sopku Etnu, přes východní úbočí s návštěvou městeček Santa Venerina a Zafferana Etnea, kde budete moci ochutnat místní vynikající med, víno a další speciality. Výjezd k Rifugio Sapienza do 1900 m. n. m., kde uvidíte zajímavou měsíční krajinu s lávovými útvary. Volný čas na prohlídku kráteru Silvestri. Možnost fakultativního výjezdu lanovkou do nadmořské výšky 2500 m.n.m. nebo lanovkou a jeepem do 2900 m.n.m. (není zahrnuto v ceně). Odpoledne volný program v Giardini Naxos či individuální prohlídka romantické Taorminy s překrásným řecko-římským divadlem. Večeře v hotelu, nocleh.
8. den: Snídaně, individuální program, během dne transfer na letiště v Catanii a odlet do Prahy.

Počasí

Sicílie

22°C Skoro jasno

×