800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZa sicilskými vulkány

Catania| Etna| Taormina | Milazzo| Lipari| Stromboli| Vulcano

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1. den: Odlet z Prahy v poledních hodinách přes Řím do Catanie, transfer z letiště, prohlídka metropole této části ostrova postavené pod Etnou s řadou barokních staveb. Odjezd na ubytování, večeře.
2. den: Po snídani odjezd k největší a dosud aktivní evropské sopce Etně, výlet zajímavou „měsíční“ krajinou s lávovými útvary na sopku až do výšky 2500 m.n.m. kabinovou lanovkou, volno eventuelně individuální možnost výjezdu terénními minibusy k jednomu z kráterů sopky (cca 20,-€). Odjezd do nedalekého městečka Taormina, úchvatně situovaného nad písečnými plážemi moře a pod Etnou, s nejvěhlasnější historickou památkou – řeckým a Římany dokončeným divadlem. Odeon, Palazzo Corvaia, Dóm… a řada dalších památek jsou trvalými magnety pro návštěvu tohoto města, volno, odjezd na ubytování, večeře.
3. den: Po snídani odjezd na Liparské ostrovy – nejatraktivnější část zájezdu. Nalodění v Milazzu, odplutí na největší a nejnavštěvovanější ostrov Lipari s malebnými přístavem, odjezd na ubytování. Odpoledne výlet lodí na ostrov Stromboli, prohlídka malého přístavu Scari, volno k individuálnímu programu a pozorování vulkánu nebo 3-hodinový výstup na vyhlídku s nezapomenutelnými pohledy na úchvatné erupce (doporučena vhodná turistická obuv), po setmění návrat na loď s lehkým občerstvením. Návrat na ubytování v nočních hodinách.
4. den: Po snídani výlet lodí na ostrov Vulcano s možností pěšího výstupu ke kráteru s velkým fumarolovým polem nebo možností koupání na černé sopečné pláži či v termálním sirném bahenním jezírku s vodou 34°C teplou a léčivými účinky, individuální volno, odjezd lodí z Liparských ostrovů zpět na Sicílii. Ubytování, večeře.
5. den: Po snídani transfer na letiště, odlet přes Miláno do Prahy.

Počasí

Sicílie

17°C Jasno

×