800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší z Korsiky, Sardínie a Sicílie

  • 8-denní poznávací zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet z Prahy, přílet do Cagliari, transfer se zastávkou v městečku Nuoro, které je kulturním centrem Sardinie. Zde se narodili významní umělci jako např. Sebastiano Satta a Grazia Deledda (první italská žena, která získala Nobelovu cenu v roce 1926 za literaturu). Krátká procházka. Přejezd na ubytování na pobřeží. Večeře. Nocleh.

2. den:

po snídani odjezd na Smaragdové pobřeží - nejkrásnější část ostrova s desítkami ostrůvků s nádhernými plážemi a zátokami, fakultativně výlet lodí na ostrov Maddalena. Individuální volno na koupání. Večeře, nocleh.

3. den:

snídaně, trajekt na ostrov Korsika do přístavu Bonifacio, výlet do Ajaccia - hlavního města ostrova, prohlídka města, individuální volno na pláži. Večeře. Nocleh.

4. den:

snídaně, prohlídka přístavu Bonifacio, vyhledávaného města na jihu ostrova tyčícího se na vápencových skalách nad mořem, prohlídka starého města, oběd, individuální volno na koupání, v odpoledních hodinách trajekt zpět na Sardinii. Přejezd na ubytování do Olbie, města na severovýchodě Sardinie, které spojuje Sardinii s Itálií. Jde o starověké město, jehož název pochází z řečtiny. Dle legendy byla Olbia založena Řeky. Následuje krátká procházka městem, transfer na ubytování, večeře a nocleh.

5. den:

snídaně, individuální volno, dle letového řádu transfer na letiště Olbia a odlet na Sicílii. Přílet do Catanie, transfer do hotelu, individuální volno. Večeře. Nocleh.

6. den:

snídaně, v dopoledních hodinách výlet na dominantu celého ostrova, na vulkán Etna, kde uvidíme zajímavou "měsíční" krajinu s lávovými útvary. Odpoledne odjezd do nedaleké Taorminy, jednoho z nejnavštěvovanějších městeček na Sicílii, které se tyčí ve výšce cca 200 m n. m. a jehož nejvýznamnější památkou je divadlo. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

7. den:

snídaně, individuální volno na koupání nebo procházku Catanií. Catania je barokním architektonickým skvostem, který za svou barokní podobu vděčí poslednímu velkému zemětřesení z roku 1693, jež původní město zcela zničilo. Individuální volno. Večeře a nocleh.

8. den:

snídaně, dle letového řádu transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

Počasí

Apulie

23°C Jasno

Benátky a okolí

21°C Skoro jasno

Florencie a okolí

24°C Polojasno

Kalábrie

24°C Jasno

Ligurie

21°C Převážně oblačno

Miláno a okolí

22°C Převážně oblačno

Neapol a okolí

23°C Skoro jasno

Řím a okolí

25°C Jasno

Sardínie

27°C Polojasno

Sicílie

24°C Jasno

Toskánsko

24°C Polojasno

×