800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyLetecký eurovíkend do Toskánska - LE PACE

Kraj, ve kterém se zrodila renesance a spisovný italský jazyk. „Země“ jednoho z nejpozoruhodnějších národů, samotných Etrusků, kteří svůj domov nazývali „Enotria“ neboli „země vína“.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Toskánsko

Kraj, ve kterém se zrodila renesance a spisovný italský jazyk. „Země“ jednoho z nejpozoruhodnějších národů, samotných Etrusků, kteří svůj domov nazývali „Enotria“ neboli „země vína“. Kraj, ve kterém se snoubí architektonické skvosty všech slohových období společně s osamocenými venkovskými statky a cypřiši majestátně se vypínajícími na pahorcích, voňavými olivovými háji a lahodnou vinnou révou s vínem Chianti v popředí. Toto vše je okouzlující Toskánsko, jehož mnohá místa doposud tajemství starověké civilizace ukrývají a atmosféru období středověkého nám otevírají.

Program zájezdu:

1. den

přílet do Pisy, transfer do hotelu a následně pěší procházka za nejvýznamnějšími památkami města, během níž shlédneme exteriéry památek na náměstí Piazza dei Miracoli, jimiž jsou obzvláště katedrála Santa Maria Assunta, křtitelnice San Giovanni Battista, monumentální hřbitov Camposanto a Šikmá věž, tzv. Torre Pendente. Naše kroky nás zavedou též na malebné středověké náměstí Piazza dei Cavalieri, které zdobí socha Cosima I. de´ Medici, Hrbáčova fontána, tzv. Fontana del Gobbo, kostel sv. Štěpána Rytířů a tři monumentální paláce. Možnost povečeřet v jedné z příjemných restaurací. Informativní schůzka s delegátem v lobby hotelu.

2. den

po snídani individuální volno respektive možnost fakultativního celodenního výletu do města rodu Medici, které již starověcí Římané nazývali „kolonií lilie“, tzv. „Colonia Fiorentina“, do Florencie. Během společné pěší procházky městem uvidíme jeden z nejvzácnějších kostelů města, tzv. Chiesa di Santa Croce stojícího na stejnojmenném náměstí, opatský kostel Badia Fiorentina, staré městské vězení Bargello, katedrálu Santa Maria del Fiore s Brunelleschiho kopulí a Giottovou zvonicí, vzácnou křestní kapli, jíž Florenťané nazývají velmi prostě „Battistero“, kostel Orsanmichele, středověké náměstí Piazza della Signoria s monumentálním palácem Vecchio, jenž se pyšní kopií sochy Michelangelova Davida před průčelím a lodžií dei Lanzi s jedinečnými sousošími, z nichž vynikají Únos Sabinek a Perseus s hlavou medúzy. Naše kroky nás podloubím Gallerie Uffizi dále zavedou k řece Arno, projdeme se po mostu zlatníků Ponte Vecchio a naši procházku zakončíme před majestátním Palazzo Pitti na druhém břehu řeky, jenž uchovává vzácnou obrazárnu renesančních malířů, královské komnaty z 18. a 19. století a zahradu Boboli. Poté si ponecháme volný čas pro návštěvu vybraných interiérů galerií, muzeí, vyhlídkových míst či pouličního tržiště. Večerní návrat do Pisy, nocleh.

3. den

po snídani individuální volno, respektive možnost fakultativního výletu do Sieny a San Gimignana neboli do měst, jež je možné považovat za středověké klenoty země; v příchozích „poutnících“ nejen pro tuto skutečnost zanechávají milé vzpomínky, stejně jako Florencie, napořád. Siena, město, které je díky své poloze přirovnáváno k „rozbouřenému kamennému moři“ nás osloví nejen katedrálou Santa Maria Assunta, baptisteriem San Giovanni, náměstím trhů a dostihů městských čtvrtí Piazza del Campo s Palazzo Pubblico a fontánou radosti, tzv. Fonte Gaia, ale rovněž malebnými ulicemi, bývalými panskými sídly a místní specialitou Panforte. Toto vše si během společné procházky městem dopřejeme. Samozřejmostí je následný volný čas, např. pro výstup na věž Torre del Mangia, z níž se naskýtá jedinečný výhled na město. Následně si prohlédneme městečko San Gimignano, do jehož historické části budeme vstupovat bránou San Giovanni, přičemž stejnojmenná ulice lemovaná obchůdky všeho druhu nás přivede na první větší prostranství, nazývané Piazza della Cisterna, obklopené rodovými paláci a věžemi a následně na druhé, hlavní dómské náměstí, tzv. Piazza del Duomo, které se pyšní dvěma paláci: Palazzo del Popolo a Palazzo del Podestá a kapitulním chrámem La Collegiata. Bude následovat volný čas využitelný např. pro příjemnou procházku malebnými středověkými uličkami. Večerní návrat do Pisy, nocleh.

po snídani vyklizení pokojů a uložení zavazadel dle pokynů průvodce. Individuální volno, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Informační schůzky s průvodcem budou každé ráno v recepci hotelu.

Změna programu vyhrazena.

Hotel La Pace ***

komfortní hotel ležící v centru Pisy nedaleko vlakového nádraží (ideální pro spojení do dalších měst Toskánska), cca 20 minut pěšky od Šikmé věže. V hotelu se nachází restaurace, bar, internetový koutek, atd. Velmi příjemně zařízené pokoje, vybavené koupelnou, WC, sat. TV, WiFi.

Cena zahrnuje:

Zpáteční letenku včetně všech poplatků, transfer letiště - hotel - letiště, ubytování se snídaní v uvedeném hotelu, služby česky mluvícího delegáta a kvalifikovaného průvodce fakultativních výletů, povinné smluvní pojištění CK.

Počasí

Toskánsko

17°C Převážně oblačno

×