800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejkrásnější z Toskánska

6-denní zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd večer. Noční přejezd.

2. den

Prohlídka městečka Pistoia, jehož střed si zachoval středověký charakter, náměstí Piaz­za del Duomo s katedrálou a zvonicí, baptis­te­rium San Giovanni in Corte. Návštěva jedné z prvních renesančních vil v Itálii – Villa di Poggio a Caiano, kterou vybudoval Giuliano da Sangallo pro Lorenza di Medici. Návštěva vý­znamného kláštera Certosa del Galluzo situova­ného na jihu Florencie. Ubytování. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Prohlídka Sieny s řadou jedinečných památek tohoto významného toskánského města. Náměstí Piazza del Campo a Palazzo Publico s věží Torre del Mangia a muzeem Civico. Sienský dóm patřící k největším katedrálám v Itálii a svou architekturou, plastikami a malbami se řadí mezi opravdové klenoty. V obrazárně Pinaco­teca Nazionale naleznete skvělou sienskou malířskou školu 12. až 16. století. Zastávka v středověkém městečku Monteriggioni, klenotem mezi městy na kopci, které je obehnáno středověkými hradbami. Přejezd do San Gimignana, které se řadí mezi nejatraktivnější místa v Toskánsku, jeho hradby a historické věže dokreslují malebný obraz středověkého města. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Prohlídka bývalého význam­ného etruského města Volterra. Prohlídka města Lucca s proslulým dómem, historické centrum obehnané hradbami, pěší zóna s řadou historických budov a spletí úzkých středověkých uliček, Piazza dell Anfiteatro, kostel Chiesa di San Michele in Foro. Návštěva Pisy, významného města minulosti, jedinečné památky Piazza del Duomo s gotickým dómem a šikmou zvonicí, Battisterio, Piazza dei Cavalieri. Ubytování. Večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Celodenní prohlídka nej­větších zajímavostí hlavního města Toskánska Florencie – náměstí Piazza della Signoria s palácem Palazzo Vecchio, katedrála Duo­mo Santa Maria del Fiore, zvonice, baptisterium, Ponte Vecchio, náměstí Piazza di San Lorenzo s kaplí Medicejských, Palazzo Pitti. Návštěvy muzeí. Odjezd večer.

6. den

Návrat dopoledne.

Minimální výměna na vstupy

65 Eur.

Počasí

Toskánsko

13°C Polojasno

×