800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyToskánsko pro labužníky a požitkáře

  • Uvidíte tradiční přípravu olivového oleje
  • Okusíte toskánskou kuchyni
  • Ochutnávka vína

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den:

prohlídka klenotnice italské renesance – Florencie. V odpoledních hodinách se vydáme na toskánský venkov v okolí Florencie. Ubytujeme se ve zrestaurované kamenné usedlosti zařízené typickým toskánským způsobem. Prohlédneme si celý komplex usedlosti a seznámíme se např. s tradičním způsobem zpracovávání oliv při výrobě panenského olivového oleje, prohlédneme si muzeum tradic a ochutnáme nejlepší značky toskánských vín a místní speciality. Poté nám „paní domu“ poodhalí tajemství výtečné toskánské kuchyně a dovolí nám asistovat při přípravě typického zdejšího pokrmu, který pak ochutnáme během večeře o třech chodech. Nocleh.

3. den:

po snídani se v jarním termínu zúčastníme tradičního zpracování dřevěného uhlí, v podzimním termínu strávíme půlden na toskánských vinicích, kde se aktivně zapojíme do vinobraní. V poledne dostaneme (v obou termínech) jako správní italští zemědělci pořádný talíř těstovin s některou z tradičních zdejších omáček. Odpoledne výlet do outletového městečka, kde si můžete zakoupit výrobky světových značek často za polovinu obvyklé ceny, a návštěva nedalekého kláštera. Můžete také zůstat v usedlosti a projet se na koni nebo na kole toskánskou krajinou, popř. strávit odpoledne u bazénu. Nocleh.

4. den:

po snídani výlet po toskánském venkově a kraji proslulého vína Chianti, možnost ochutnávek vína v místních sklepích, návštěva Sieny se známým Mušlovým náměstím a Dómem a dalších malebných toskánských městeček. Večer večeře ve stylu barbecue. Nocleh.

5. den:

po snídani návštěva měst Lucca a Pisa se známou šikmou věží, večer odjezd do ČR.

6. den:

návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Počasí

Toskánsko

15°C Jasno

×