800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTrentino - provincie se svatováclavskou orlicí ve znaku

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

5-denní zájezd

1. den

Odjezd večer.

2. den

Ráno příjezd do provincie Trentino, zastávka na dálnici přímo pod skalní stěnou Paganelly. Poté dálnice míjí město Trento pod vrcholem Monte Bondone a u historického města Rovereto se z dálnice odbočí k jezeru Garda. Po projetí okolo malého jezera Lago di Loppio se objeví modré jezero Garda uprostřed hor v plné své kráse. Prohlídka města Malcesine pod masivem Monte Baldo, úzkým uličkám vévodí uprostřed města mohutný hrad Scaligerů na břehu jezera . Výjezd lanovkou s otáčivou kabinou na Monte Baldo (1745 m n.m.). Od vrcholové stanice fascinující výhled na celé jezero a okolní hory. Návrat lanovkou a přejezd výletní lodí do Riva del Garda, z lodi je možno si ještě lépe vychutnat okolní hory a městečka na břehu. Po prohlídce historického města Riva del Garda s náměstím přímo u jezera odjezd do údolí Val di Sole. Cestou se míjí malé horské jezero Tenno. Ubytování v hotelu Almazzago ve Val di Sole, v hotelu relaxační centrum s bazénem, vířivkou, saunou a párou. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Celodenní okruh kolem barevného masivu Brenta, jehož skály jsou zvláštně červeně zbarvené při východu a západu slunce. Nejdříve údolím Val di Sole kolem jezera San Guistino až do údolí Val di Non. Poté výjezd horskou silnicí do letoviska Andalo pod vrcholem Paganelly. A sjezd ke kouzelnému jezeru Molveno na východní straně Brenty. Stejnojmenné lázeňské městečko na jeho břehu si oblíbil Marcello Mastroianni. Procházka po městečku a krásném parku na břehu jezera. Odjezd do údolí Val Rendena, v jehož závěru je Pinzolo s nejstarším románským kostelíkem v Trentinu. Od kostelíka krátká vycházka počátkem údolí Val Genova k mohutnému vodopádu Nardis. Horskou silnicí výjezd do Madonna di Campiglio (1522 m n.m.), prohlídka mondénního střediska. Sjezd do údolí Val di Sole k hotelu. Po návratu do hotelu možnost odpočinku v relaxačním centru. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně.  Výjezd údolím Tovel ke krásnému horskému jezeru Tovel (1164 m n.m.) uprostřed mohutného kotle masivu Brenta. Prohlídka návštěvnického centra přírodního parku Adamelo-Brenta. Odjezd údolím Val di Non do údolí Adiže. Návštěva Besena, největšího hradu v Trentinu ležícího nad údolím Adiže. Odjezd do Trenta – hlavního města provincie, která má ve znaku svatováclavskou orlici věnovánou českým králem Janem Lucemburským. Biskupské město bylo ve středověku úzce svázáno s českým královstvím a až do konce 1.světové války součástí rakousko-uherské monarchie. Prohlídka historického centra města a návštěva mohutné biskupské rezidence Castello del Buonconsiglio. Odjezd do ČR.

5. den

Návrat ráno.

Minimální výměna na vstupy

32 EUR.

Počasí

Apulie

12°C Jasno

Benátsko

14°C Převážně oblačno

Florencie a okolí

17°C Polojasno

Kalábrie

13°C Skoro jasno

Ligurie

18°C Převážně oblačno

Miláno a okolí

14°C Převážně oblačno

Řím a okolí

18°C Polojasno

Sardínie

15°C Jasno

Sicílie

17°C Jasno

Toskánsko

17°C Polojasno

×