800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyUmbrie, Val d ´Orcia a Siena

7-denní zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd večer. Noční přejezd.

2. den

Prohlídka města Arezzo. Gotický kostel San Francesco s řadou významných fresek. Poblíž naleznete kostel Pieve di Santa Maria a zvonici, jež je nazývána Věž sta děr. Za kostelem je malebné náměstí Piazza Grande s paláci – Palazzo della Fraternitá dei Laici a Palazzo delle Logge. Cestou k parku Passegio del Prato najdete rodný dům Petrarky – Casa del Petrarca. U parku se rozkládá obrovský gotický dóm San Donato, který je známý díky nádherné vitráži ze 16. století a fresce Maří Magdaleny od Piera della Francesca. Odpoledne prohlídka jednoho z nejstarších italských měst – Cortony, která leží na úpatí Monte Sant’Egidio. Centrem starého města, protkaného strmými uličkami, jsou náměstí Piazza dela Republica a Piazza Signorelli s řadou středověkých a renesančních paláců a románsko-gotických kostelů. Na vrcholu pahorku se tyčí pevnost Medicejských s překrásným rozhledem do okolí. Ubytování v oblasti Chianciano Terme. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Prohlídka poutního města Assisi. Středověký ráz a významné památky řadí toto místo ke klenotům celosvětové kultury. Nejvýznačnější památkou je klášter Sacro Convento, jehož součástí je Basilica di San Francesco postavená ve 13. století. Bazilika je dvoupatrová, horní kostel Chiesa Superiore a dolní kostel Chiesa Inferiore s hrobkou s ostatky sv. Františka. Oba kostely jsou vyzdobeny nádhernými freskami. Na náměstí Piazza del Comune najdeme kostel Santa Maria sopra Minerva, paláce Palazzo del Capitano del Popolo, Palazzo Comunale nebo Palazzo dei Priori. Dalšími stavbami jsou kostely San Rufino a Santa Chiara. Vysoko nad městem se tyčí hrad Rocca Maggiore. Na závěr dne návštěva Perugie s možností posezení v některé z místních restaurací. Centrem města je náměstí Piazza IV Novembre, v jehož středu naleznete krásnou Fontanu Maggiore z 13. století, katedrálu San Lorenzo a mohutný palác Palazzo dei Priori. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Přejezd do poetické krajiny Val d’Orcia (UNESCO) s bohatou florou. Návštěva městečka Montalcino, položeného na kopci, středověké hradby, pevnost Rocca ze 14. století, místo známé pro skvělé víno Brunello. Zastávka u vesničky Castelnuovo dell´Abate, na jejímž okraji leží v harmonické krajině kopců osázených olivami a cypřiši opatství Abbazia di Sant´Antimo, klenot toskánské románské architektury. Historické centrum města Pienza (UNESCO), Piazza Pio II, katedrála Santa Maria Assunta, město známé výrobou sýrů s různými příchutěmi. Na závěr dne historické centrum městečka – Montepulciano, které je položeno na kopci, ulice lemují renesanční paláce a strmá hlavní třída se šplhá až k dómu s řadou cenných děl sienské školy. Z hradeb široširý výhled na Umbrii, jižní Toskánsko a vinice, kde se sklízí hrozny pro Vino Nobile, jímž se město proslavilo. Večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Prohlídka jedinečného města Orvieto. Klenotem města je nádherný gotický Dóm s krásnou freskovou výzdobou. Ulice Corso Cavour s věží Torre del Moro, Palazzo del Popolo, studna Pozzo di San Patrizio. Odpoledne prohlídka Todi, města položeného na horském hřebenu nad údolím řeky Tibery a oplývajícím řadou památek – renesanční bazilika Santa Maria della Consolazione, katedrála Santa Maria dell’Annunziata, náměstí Piazza del Popolo se středověkými paláci – Palazzo dei Priori, Palazzo del Popolo a Palazzo del Capitano. Večeře. Nocleh.

6. den

Snídaně. Přejezd do Sieny (UNESCO) s řadou jedinečných památek, náměstí Piazza del Campo a Palazzo Publico s věží Torre del Mangia a muzeem Civico. Sienský dóm patřící k největším a nejkrásnějším katedrálám v Itálii. Bezpečnostní pauza autobusu.

7. den

Příjezd v dopoledních hodinách.

Minimální výměna na vstupy

65 Eur.

Počasí

Apulie

20°C Skoro jasno

Benátsko

12°C Oblačno

Florencie a okolí

16°C Jasno

Kalábrie

25°C Jasno

Ligurie

21°C Jasno

Miláno a okolí

13°C Převážně oblačno

Řím a okolí

17°C Jasno

Sardínie

26°C Polojasno

Sicílie

22°C Jasno

Toskánsko

16°C Jasno

×