800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyUtajené krásy Piemontu

Turín • Alba • Acquiterme • Alessandria • Monferrato

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2. den:

příjezd do města Turín je hlavním městem regionu Piemont. Město netvoří pouze průmyslové čtvrti, ale také elegantní paláce, parky, podloubí a starobylé kavárny. Architektonicky nejzajímavějším náměstím Turína je Piazza San Carlo. Hlavní městská muzea Museo Egizio a Galleria Sabuda. Nedaleko galerie stojí Palazzo Carignano. Pochází z let 1679–1684. V paláci se zvláštní cihlovou fasádou sídlil první italský parlament. Dnes tu má své sídlo Museo Nazionale del Risorgimento. Mezi nejvýznamnější renesanční stavby v Turíně patří katedrála Duorno di San Giovani. Nejvzácnější relikvií stavby je tzv. Turínské plátno. Královský palác se nachází východně od katedrály. Kromě přepychových reprezentačních komnat a královské zbrojnice obdivují návštěvníci především krásně upravené zahrady paláce. K jedné z nejvýraznějších památek Turína, kterou je Mole Antonelliana, vás zavede ulice Via Giuseppe Verdi. 167 metrů vysoká stavba byla dokončena v roce 1897. Přejezd na ubytování a nocleh.

3. den:

snídaně. Přejezd do městačka Alba. Městečko je známé díky cukrovinkám Ferrero. Procházka městem. Nejznámější památky: Palazzo Comunale – 13. století, katedrála San Lorenzo (Duomo), Gotický kostel San Domenico a Barokní kostel sv. Jana Křtitele. Přejezd do vinařského městečka Acqui Terme, procházka kolem nejznámějších památek včetně gotické katedrály Acqui, kostel San Pietronebo kostel svatého Františka. Přejezd na nedalekou farmu. Ochutnávka místních vín. Následuje odjezd do Alessandria. Město má svůj název podle papeže Alexandra III. Narodil se zde spisovatel Umberto Eco. Procházka kolem nejkrásnějších památek např. Citadela, kostel Sv. Marie do Castello nebo palác Ghilini. Odjezd na ubytování. Nocleh.

4. den:

snídaně, krátká zastávka ve starobylém Monferrat. Posvátná hora Crea, je součástí světového kulturního dědictví UNESCO seznamu. Přejezd se zastavením v Lichtenštejnském knížectví a hlavním městě Vaduzu, odjezd přes SRN do ČR, návrat v nočních hodinách.

Počasí

Apulie

21°C Skoro jasno

Benátky a okolí

16°C Jasno

Florencie a okolí

18°C Jasno

Kalábrie

21°C Polojasno

Ligurie

21°C Jasno

Miláno a okolí

15°C Jasno

Neapol a okolí

18°C Polojasno

Řím a okolí

17°C Skoro jasno

Sardínie

22°C Polojasno

Sicílie

22°C Polojasno

Toskánsko

18°C Jasno

×