Zobrazit všechny nabídky
Itálie

Velký dolomitský okruh


   Poloha a popis

   1. den

   Odjezd večer.

   2. den

   Ráno příjezd do Jižního Tyrolska, slunné autonomní provincie, která byla až do 1.světové války spojena s rakouským Tyrolskem. Z městečka Dorf Tirol vycházka krásnou stezkou mezi vinicemi k hradu Tirol, sídelnímu hradu tyrolských vévodů. Jedním z vévodů byl i Jan Jindřich, bratr německého císaře a českého krále Karla IV. Přejezd k zámku Trauttmansdorff a procházka v jeho nádherných zahradách. Po cestě císařovny Sissi sestup do centra Merana, prohlídka lázní se subtropickou vegetací pod horskými velikány. Merano bylo až do začátku 15.století sídlem purkrabství a hlavním městem celého Tyrolska, až poté se jím stal Innsbruck. Průjezd jihotyrolskou silnicí vína s vinařskou obcí Tramin. Horskou silnicí výjezd do údolí Val di Fiemme. Ubytování v hotelu Italia v Molina di Fiemme, v hotelu relaxační centrum s bazénem, vířivkou, saunou. Večeře. Nocleh.

   3. den

   Snídaně. Odjezd údolím Val di Fiemme do Predazza. Dále údolím Val di Fassa do Canazei, vlevo výhledy na masiv Rosengarten. Z Canazei se horská silnice vyšplhá do průsmyku Fedaia (2057 m n.m.) s přehradou přímo pod Marmoladou. Po procházce po hrázi přehrady odjezd dále na Malga Ciapela. Výjezd lanovkou na nejvyšší horu Dolomit – Marmoladu (3344 m n.m.). Z vrcholu uprostřed ledovců nádherné panorama Dolomit, možnost navštívit muzeum 1.světové války a zbytky zákopů. Návrat lanovkou k autobusu a odjezd do Cavalese – správního a historického centra údolí Val di Fiemme. Procházka a prohlídka biskupského paláce Magnifica Comunitá, jehož nádherné fresky jsou čerstvě restaurovány. Palác byl letním sídlem biskupů z Trenta. Po návratu do hotelu možnost odpočinku v relaxačním centru. Večeře. Nocleh.

   4. den

   Snídaně. Odjezd k lanovce a výjezd na Paion del Cermis (2230 m n.m.) v pohoří Lagorai, které bývalo přirozenou přírodní jižní hranicí rakousko-uherské monarchie. Z panoramatického bodu rozhled na Brentu, Adamello, Ortler, Sellu, Marmoladu, Tofanu, Civettu a Monte Pelmo, horská nádhera po celém obzoru. Při pohledu dolů se u nohou rozprostírá celé údolí Val di Fiemme. Po návratu lanovkou k autobusu začíná vyhlídková cesta horskými silnicemi po dolomitských průsmycích. Nejprve odjezd do Canazei a výjezd do průsmyku Pordoi (2239 m n.m.) pod masivem Sella. Sjezd do Arabby a výjezd do dalšího průsmyku Falzarego (2105 m n.m.) pod masivem Tofany. Následuje sjezd do Cortiny d’Ampezzo – dějiště zimních olym­pijských her obklopeného masivy Tofany, Monte Cristalla a Sorapisu. Po krátké prohlídce mondénního střediska výjezd do průsmyku Tre Croci (1809 m n.m.) a k horskému jezeru Misurina, odkud jsou nádherné výhledy na Drei Zinnen - známý vrchol Sextenských Dolomit. Po krátké zastávce odjezd k perle dolomitských jezer - Pragser Wildsee, procházka u jezera v horském kotli. Odjezd do ČR.

   5. den

   Návrat ráno.

   Cena zahrnuje

   2 noci s polopenzí v hotelu (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a TV), vstup do relaxačního centra s bazénem, saunou a párou v hotelu, vstup do paláce Magnifica Comunitá, lanovku Paion del Cermis, dopravu luxusním autobusem, průvodce.

   Cena nezahrnuje

   komplexní pojištění.