800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelký okruh Itálií letadlem

Velký okruh Itálií

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy, přílet do Říma. Odjezd z letiště do Pisy, krátká večerní individuální pěší prohlídka historické části města proslulého svou šikmou věží a dómem vystavěnými z bílého mramoru. Odjezd na ubytování a nocleh v Montecatini.
2. den: Snídaně v hotelu, individuální prohlídka Florencie, metropole Toskánska, která byla v době renesance centrem kultury a umění. Mezi nejzajímavější místa patří náměstí Signorie se svou hradu podobnou radnicí a sochou Davida. Dále náměstí Piazza del Duomo s nádhernou katedrálou Santa Maria del Fiore a další. Pokračování do Bologny, úchvatného severoitalského města s nejstarší univerzitou na světě, které je někdy také nazýváno „červená Bologna“, a to díky tomu, že jeho centrum je vystavěno téměř celé z červených cihel. Obdivovat ale budete i nádherná podloubí či řadu paláců a památek, v čele se 2 dominantami města – věžemi Asinelli a Garisenda. Nocleh v oblasti Padovy.
3. den: Po snídani odjezd do Benátek. Benátky byly původně etruským městem a staly se po rozpadu západořímské říše mocenským centrem Středomoří, jenž zbohatlo především na obchodu s Orientem. Hlavní třídu zde nahrazuje přibližně 100 kanálů, hlavní tepnou se stal Canal Grande se svou pozoruhodnou délkou 4 kilometrů a šířkou 70 metrů. Navštívíme zde např. Dóžecí palác, baziliku sv. Marka, Campanillu, Ponte di Rialto a další. Odjezd do Padovy, prohlídka tohoto města, založeného dle legendy Trójany, které je známé především jako rodiště sv. Antonína, jemuž je zasvěcena i místní bazilika, jedna z největších svého druhu v Itálii. Návrat do hotelu v oblasti Padovy.
4. den: Po snídani odjezd do Ferrary, jednoho z největších opevněných měst oblasti, které je na seznamu UNESCO. Zde budeme moci obdivovat např. monumentální palác Castello Estense, Pallazzo del Comune, Pallazzo dei Diamanti či letní sídlo rodiny Esteů Pallazzo Schifanoia. Poté odjezd malebným krajem Chianti do Sieny, okouzlujícího města s velmi dobře zachovaným středověkým jádrem, díky němuž je na seznamu UNESCO. Každý jistě slyšel o Piazza del Campo – náměstí, po jehož obvodu se každoročně odehrává tradiční dostih zv. Palio. Za návštěvu ovšem stojí i zdejší katedrála, která měla být původně největší v Itálii. Nocleh v oblasti Fiuggi.
5. den: Snídaně v hotelu, odjezd k vulkánu Vesuv, výjezd na Vesuv s možností výstupu ke kráteru této dominanty Neapole. Pokračování do Pompejí s individuální prohlídkou zdejších vykopávek. Odjezd na jih k ubytování v oblasti Neapole, nocleh.
6. den: Snídaně v hotelu. Individuální volno nebo fakultativní výlet lodí na ostrov Capri, jeden z nejkrásnějších ostrovů v Tyrhénském moři, který byl oblíbeným místem již za římských císařů. Volno k prohlídce ostrova. Nezapomeňte navštívit Tiberiovu vilu nebo Modrou jeskyni. Odjezd do Říma, dle možnosti orientační prohlídka města autokarem, ubytování, nocleh.
7. den: Po snídani odjezd do Říma, celodenní návštěva italské metropole, prohlídka města s průvodcem - Andělský hrad, Piazza Navona, Fontána di Trevi, Koloseum, Pantheon, Forum Romanum, Španějské schody, Vatikán... Volno k individuálním prohlídkám. Odjezd na ubytování.
8. den: Po snídani individuální program v Římě, v poledních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy.

Možnosti ubytování

Počasí

Apulie

10°C Dešťové přeháňky

Benátky a okolí

7°C Jasno

Florencie a okolí

11°C Jasno

Kalábrie

15°C Převážně oblačno

Ligurie

11°C Jasno

Miláno a okolí

6°C Jasno

Neapol a okolí

11°C Polojasno

Řím a okolí

12°C Polojasno

Sardínie

10°C Jasno

Sicílie

14°C Polojasno

Toskánsko

11°C Jasno